Senzace! Vítězství proti Lovcům se zrodilo až v sedmičkách

Zlomové momenty: Utkání gradovalo až v samotném závěru. Zubří v zápase několikrát prohrávalo, a to i o více branek, v poslední desetiminutovce se ale Valaši několikrát dostali do vedení. Lovosice to však znovu zlomily na svou stranu a v 59. minutě přetáhly náskok zpět na svou stranu. Lovci vedli ještě pár sekund před koncem a Dušan Palát svůj poslední pokus musel využít, aby Zubří zachovalo šanci na prodloužení série. To se mu sice nepovedlo, ovšem byl faulován a získal pro svůj tým sedmičku. Mezitím už vypršel čas, a tak tíha okamžiku ležela na Mikuláši Kucserovi. Ten ale po limitu sedmičku úspěšně proměnil a vyrovnal po šedesáti minutách na 33:33. Následoval rozstřel v sedmimetrových hodech. Viděli jsme devět úspěšných pokusů, ten desátý ale Giorgi Arvelodi Dikhaminjia neproměnil, a v Zubří tak propukla obrovská radost.

Zajímavost zápasu: Z doposud odehraných dvanácti zápasů play-off se jedná o zatím jediný, který musely rozhodovat sedmičky.

Nejlepší střelec: Nejlepšími střelci byli tentokrát rovnou dva házenkáři, a to oba z týmu hostů. Jan Kupa nasázel devět branek při využití čtyř sedmiček, Pavel Chotěborský se trefil také devětkrát, ale využil jen dvě sedmičky.

Co výsledek znamená: Zubří vyhrálo a prodloužilo sérii. Stav snížilo na 1:2 a možnost vyrovnat bude mít už v sobotním utkání na domácí palubovce. Lovosice ale stále mají mečbol.

HC ROBE Zubří – HK FCC Město Lovosice 38:37 (16:20, 33:33)

Nejvíce branek: Kyryljuk 8, Bajer 7, Mika 6 – Kupa 9, Chotěborský 9, Dikhaminja 6

Sedmimetrové hody: 2/1 – 6/4 (rozstřel 5/5 – 5/4)

Vyloučení: 5:2, Diváci: 942

Rozhodčí: Václav Horáček – Jiří Novotný

Trenér hostů, Roman Jelínek:
“Gratuluji domácím k výhře. Zubří dnes hrálo o život, hrálo play-off, my jsme ho dnes nehráli. Nasazení bylo odlišné, což bylo malinko znepokojující. My si k tomu něco maličko řekneme. My jsme jeli do Zubří s cílem odvést třetí bod a zítra to chceme dokončit.”

Trenér domácích, Josef Mazáč:
“Myslím, že to bylo životní utkání, jsme rádi, že k tomu takto hráči přistoupili, můžu jen smeknout klobouk. Stejně tak smekám před diváky, oni jsou náš hnací motor. My jsme měli plán, což nám vyšlo a zítra pokračujeme. Chceme jet do Lovosic.”

Hráč hostů, Jiří Motl:
“Gratuluji k vítězství. U Zubří bylo větší nasazení. V první půli jsme si vypracovali větší náskok, ale brzy jsme o něj přišli. Tahalo se to po celý druhý poločas, mohli jsme jít na plus dva góly, ale udělali jsme zbytečnou technickou chybu a Zubří vyrovnalo a přišly sedmičky. Sedmičky byly už vabank. Rádi bychom se vrátili domů se třetím bodem. Chceme zítra vyhrát.”

Hráč domácích, Milan Malina:
“Já to ze začátku trochu odlehčím. V jednom rozhovoru řekl Bohdan Mizera, že si kartáčky do Zubří neberou a jelikož mám dvě dcery a vím, že zoubková víla nemá ráda špinavé zuby, tak jsme pár kartáčků koupili. Teď ale vážně, nevím kdy naposledy se stalo, že jsme zápas dotáhli tak, jak jsme chtěli, došli do sedmiček a je zvládli. Pátral jsem v paměti a nepamatuji si, kdy naposledy to tak vyšlo. Budeme se těšit zítra na souboj s Lovosicemi. Ať vyhraje ten lepší.”

4. ČF hrajeme v sobotu 30.3. od 18:00 v ROBE aréně!

LÍSTKY V PRODEJI ZDE