Semifinále s Plzní srovnáno. Závěr zápasu patřil nám

Na domácí půdě nám to letos v play-off šlape. Po dvou úspěšných utkáních s Duklou přišel skalp Plzně v semifinále. V ROBE aréně se nám podařilo udolat vítěze základní části.

Zlomové momenty: Plzeň začala utkání lépe. Ve 4. minutě zvyšoval Nikola Kosteski na 4:1 z pohledu hostů. Západočeši si udržovali náskok a o deset minut později se trefil ze sedmimetrového hodu Jan Stehlík a Talent v tu dobu vedl 10:6. Od té chvíle ale přebrali iniciativu domácí a po poločase se zastavil ukazatel skóre na hodnotě 16:16. Oba celky nechtěly ve druhé půli udělat zbytečné chyby a ještě 11 minut před koncem základní hrací doby bylo skóre vyrovnané. Rozuzlení přišlo až v závěrečných minutách, kdy Zubří využilo chyb soupeře a došlo si pro vítězství.

Zajímavost zápasu: Plzeň se o další výhru v sérii připravila velkým počtem dvouminutových trestů. Celkem 18 minut v oslabení je v takto důležitém utkání příliš.

Nejlepší střelec: Robe vyrovnalo stav série hlavně díky 35letému veteránovi Tomáši Mičkalovi, který nastřílel 10 branek, což se mu povedlo podruhé v sezoně. V listopadu dal zkušený křídelník Maloměřicím dokonce o jednu branku více.

Mládí vpřed: David Mazurek zatížil konto Plzně pěti brankami. Dařilo se i ostatním mladíkům v dresu Valachů. Lukáš Mořkovský, Matěj Havran a Pavel Bajer shodně nasázeli Talentu po čtyřech brankách.

Co výsledek znamená: Zubří vyrovnalo stav semifinálové série na 1:1. Třetí zápas je na programu v sobotu 15. dubna od 19:00 v Plzni.

HC ROBE ZUBŘÍ – TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE 33:30 (16:16)

Nejvíce branek: Mičkal 10/1, Mazurek 5, Mořkovský 4 – Stehlík 8, Nejdl 7, Douda 3

Sedmimetrové hody: 1/2 – 3/5, Vyloučení: 5:9, ČK: Chmelík (PLZ), Diváci: 957

Rozhodčí: Přemysl Fukala – Radek Mohyla

Zápis a průběh utkání

Petr Štochl, trenér hostujícího týmu: „Gratuluji Zubří k vítězství. Bohužel jsem měl pravdu, když jsem říkal, že Zubří bude hodně nebezpečné v play-off. V podstatě jsem ho nechtěl. Dnes to byl špičkový duel s výkony na obou stranách. Já jsem moc rád, v jaké atmosféře jsme hráli, byla to házená, která musela lidi bavit. Z mého pohledu nejsme rádi, že jsme prohráli. To je play-off, ty emoce budou vždycky. V Zubří se hraje těžko.”

Peter Dávid, trenér domácího týmu: „Přesně takto má vypadat zápas play-off. Jsme všichni hodně zničení. My jsme měli v Plzni hrozně zlé fáze a chtěli jsme se tomu vyhnout. Nechali jsme tam dnes všechno. Fantastický zápas pro diváky. Naštěstí s tím šťastným koncem pro nás, to by nás hodně zlomilo, kdybychom prohráli. My jsme to ustáli sedm minut do konce. Jsme rádi, že jsme to srovnali. Jediný problém bude zdravotní stav. Ale na to jsem si už zvykl. Já ani v podstatě nevím, kdo dojde zítra na trénink. Na to jsem se už připravil. Máme zase dvě zranění, které nebudeme logicky zveřejňovat.”

Tomáš Nejdl, hráč hostujícího týmu: “Asi jsme čekali, že domácí publikum bude silný faktor, že diváci poženou svůj tým. Dopadlo to asi tak, jak mělo. Každý tým měl slabší pasáže, nevyvarovali jsme se chyb. Pomýšleli jsme na vítězství dlouho, nestačilo to.”

Štěpán Krůpa, hráč domácího týmu: „Bojovali jsme, bojovali, a tak jsme to doma urvali. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, protože to byl opravdu hnací motor. S takovými fanoušky za zády se hraje fantasticky. Ze začátku jsme se trápili, chytal výborně Hery, jejich útok byl efektivní, ale zuberskou bojovností jsme to ubojovali. Závěr, jsme zvládli takticky, tentokrát jsme nedostali moc branek do prázdné brány, takže za to díky našemu útoku. Teď dobře zregenerovat, máme dva dny. Musíme se dát dohromady a jet s čistou hlavou do Plzně.”

Další utkání série odehrajeme v sobotu od 19 hodin v Plzni.