Semifinále čeká, Duklu jsme potřetí zdolali a slavíme postup

Na konci roku tomu nikdo nedával šance, teď je to skutečnost. Přes pražskou Duklu jsme prošli a slavíme postup do semifinále!

Základy úspěchu jsme položili už na začátku zápasu, kdy jsme si vytvořili dostatečný náskok. V útoku jsme proměňovali šance a v bráně opět zářil Jakub Krupa. Dukla se zdála unavená a tak vypadal i jejich herní projev. Dostatečný náskok jsme si pohlídali a do druhého poločasu jsme šli s vedením o 8 branek.

Ve druhé půli naštěstí Dukla nijak nevzpírala a my jsme tak nedovolili žádné drama. Zaslouženě postupujeme do další fáze play-off!

Velkou pochvalu sklízí celý tým, který se celou sezónu potýká se mnohými problémy.

HC ROBE ZUBŘÍ – HC DUKLA PRAHA 36:28 (22:14)

Nejvíce branek: Mořkovský 9, Mičkal 7, Šišák 5 – Dokoupil 5, Březina 4, Křístek 4, Rakouský 4, Šůstek 4

Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/3 Vyloučení: 5:5

Rozhodčí: Václav Horáček – Jiří Novotný

Zápis a průběh utkání

Michal Tonar, trenér hostujícího týmu: „Gratuluji Zubří, ten postup do semifinále si zasloužilo. Nás dokázali třikrát za sebou porazit, což jsme před sérii takto nepředstavovali. Veliké zklamání z naší strany. Nemyslel jsem si, že bude mít sobotní zápas na nás až takový vliv. Bylo to takové šedivé, nemělo to správný náboj. Charakter, na který jsem vsázel, mi tam dneska chyběl. Doběhly nás asi evropské poháry, tam je zakopaný pes. Kluci byli vyšťavení a určitě není náš tým široký na tři soutěže. Se Švédy nás to unavilo a hráli jsme v úzkém kádru. Doběhlo nás to za pár dní. Poháry však chceme hrát, je to prestiž, jsem hrdý na náš tým. Mám smíšené pocity, sezóna byla dobrá, měli jsme po základní části 35 bodů, tam si nemůžu na nic stěžovat. Momentální forma nás však odkázala na hru o páté místo.”

Peter Dávid, trenér domácího týmu: „Co se týče těch evropských pohárů, tak souhlasím s Mikym. Jasně jsme tu středu v Praze obětovali a Duklu jsme chtěli unavit. Perfektně to vyšlo, ustáli jsme to. Co se tady děje je pro Duklu hodně těžké, v takové atmosféře. Já jsem se dneška bál. Hodně jsme to rotovali, šli jsme na vrchol svých sil. Tomáš Petržala tyto dva zápasy nezabral i na něho musela padnout únava. Kdyby mi někdo v prosinci řekl, že tu budeme takto v dubnu sedět a hodnoti postup do semifinále, tak ho nebudu brát vážně. Nikdy jsme neztratili hlavu, stáli jsme si za tím, že to dáme. Jsou tu určité okolnosti, například Prešov, ale je mi to úplně jedno, je mi ukradený. Kluci ukázali totální charakter. My z toho zkusíme vytěžit maximum, jsem rád, že jsme dostali Zubří do semifinále.”

Jakub Krupa, hráč domácího týmu: „Chtěl bych nejdříve poděkovat Dukle, že i když to je play-off, nebyly tam žádné zákeřnosti. Bylo to vše fairplay, byli jsme si důstojnými soupeři. Druhá věc je apel na svaz. Aby se hrály zápasy pátek-sobota. Kvůli tomu, že ta liga není úplně profi musí kluci chodit do práce a v neděli se těžko slaví. Asi rozhodlo to, v jaké stavu jsme Duklu chytli. Nebylo to lehké, nicméně s takovou kulisou je to vždycky super.”

V semifinále narazíme na Plzeň. O termínech zápasů vás budeme informovat.