Se Strakonicemi jsme si dokráčeli pro povinné body

V středu byl na programu valentýnský večer v ROBE aréně v rámci dohrávky 15. kola Chance Extraligy proti Strakonicím. Náš soupeř dojel ve velmi oslabené sestavě čítající 9 hráčů, včetně jednoho brankáře.

V úvodu se dařilo v zakončení oběma týmům a po sedmi minutách hry platil nerozhodný stav 5:5. Následně ale přišel výpadek v produktivitě Strakonic, do 25. minuty se hosté trefili ještě třikrát, zatímco domácí hned čtrnáctkrát. Díky povedené pasáži si Zubří vybojovalo vysoký náskok, který následně udržovalo a ve druhém poločase ještě více navyšovalo.

Ve druhé půli dostali svou šanci hlavně mladší hráči, kteří rozhodně nezklamali. Nejlepším střelcem na naší straně se stal Ondra Krupa s pěti zásahy. V obraně pak ukázal svůj potenciál Adam Přerovský a za obranou stál připravený Pavel Dufek, který ve druhé půli předvedl úctyhodných 44%. O celkové herní převaze mluví naše úspěšnost střelby 75%.

HC ROBE Zubří – HBC JVP Strakonice 1921 46:26 (23:12)

Nejvíce branek: Bajer a Krupa 5, Palát, Kyryljuk, Pšenica a Randýsek 4 – A. Nejdl 9, Nolč 7, Brůha 6

Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2, Vyloučení: 4:3, Diváků: 734

Rozhodčí: Přemysl Fukala – Radek Mohyla

Detail zápasu

Trenér hostů, Michal Zbíral
“Pro nás to bylo hodně těžké utkání. Já gratuluji domácím samozřejmě ke dvou bodům. Gratuluji i svým klukům, protože pro ně to bylo extrémně náročné utkání s kvalitním soupeřem. Neměli jsme moc možností jak vystřídat, Zubří ve druhé půli ještě zrychlilo, což nám dělalo problémy. Ale my jdeme dál. Nemáme ještě na to, abychom sbírali body venku, pro nás jsou důležité zápasy jinde, směřujeme k domácím zápasům. Chceme trápit soupeře a získávat body hlavně doma. Pro nás to byl fyzický i mentální trénink. Musím bojovat. i když se nedaří, kluci to nevzdali.”

Trenér domácích, Peter Dávid
“My jsme vypozorovali, v jaké sestavě Strakonice dojely. Velmi těžko se hraje bez hráčů jako Mráz, Bičiště a Sedláček. Takže jsme vsadili na jednu kartu a to bylo tempo. My jsme poslali do druhého poločasu mladé hráče, takže tam byl záměr jasný. Chtěli jsme ve druhé půli na každý inkasovaný gól rychle odpovědět a proto byl ten rozdíl takový. U nás to byla povinná jízda pro dva body.”

Hráč hostů, Adam Nejdl
“I když to bylo pro nás těžké, věděli jsme to, tak jsme chtěli mentálně udržet koncentraci. Když jsme se vrátili a myslím, že nám to šlo, tak už jsme zapomněli na bránění a ten gól stejně přišel. Stává se nám to často, máme hluché pasáže, nejen v zápase, ale i na tréninku. Co si z tohoto zápasu odvážíme je to, že musíme udržet koncentraci celý zápas.”

Hráč domácích, Ondřej Krupa
“Dodržovali jsme pokyny. Věděli jsme, že se to bude hned ze začátku tahat. Vzhledem k tomu, v jaké sestavě hosté přijeli, hráli rychlou házenou, za což před nimi smekám. Ve druhém poločasu jsme zase nechytili začátek. Pak jsme ale zase tahali a navyšovali skóre. Samozřejmě to byli zapříčiněno tím, že už hosté nemohli moc střídat a my jsme stále běhali a určovali tempo. Ještě bych chtěl poděkovat klukům, kteří jsou vedle mě, protože mi to dělají jednoduché.”

Další utkání odehrajeme v úterý 20. února doma proti KP Brno!