S Jičínem jsme uhájili povinné domácí body

Ihned ze startu jsme převzali iniciativu zápasu a rychle poskočili na vedení 3:0. Jičín nám nedovolil větší náskok a držel se na dostřel.  Soupeř pak začal kupit chyby a zejména před koncem prvního poločasu jsme se mu vzdálili. Je potřeba pochválit naší obranu, která nedovolila hlavní palebné síle Jičína skórovat. Za celé utkání si obránci připsali 41 plusových bodů.

Jak už to tak u nás bývá s nástupem do druhé půle, ve výkonu z první půle jsme nesetrvali. Nepřesnou střelbou na naší straně a naopak přesnou střelbou Jičína se dostal soupeř na rozdíl tří branek. Díky několika zákrokům Pavla Dufka z jasných střeleckých příležitostí jsme rozdíl udrželi. Pak už se nic závratného nestalo a získali dva body. Sladkou tečkou za tímto utkáním je úspěšnost naší střelby, která atakovala 70%.

HC ROBE Zubří – O2XYWORLD HBC Jičín 30:25 (18:10)

Nejvíce branek: Mičkal 8, Kaminski 7, Bajer 5 – Hlipala 8, Dolejší 6, Matouš 3

Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3 Vyloučení: 7:3. ČK: Šišák (ZUB) Diváci: 634

Rozhodčí: Pavel Blanár – Mojmír Valášek

Detail zápasu

Trenér hostů, Ondřej Šulc

“My jsme dvacet minut prvního poločasu obstojně drželi krok, byli jsme neustále na dostřel. Pak tam byla devítiminutovka, kde jsme si to házeli na nohy a udělali moc technických chyb. Soupeř odskočil na 18:10. Řekli jsme si, že není nic ztraceno, že se můžeme vrátit do zápasu, což se i potvrdilo. Dostali jsme se na mínus tři, zradila nás ale koncovka. Nedali jsme několik šancí, mohlo to být jinak. Nezvládli jsme zlomové momenty.”

Trenér domácích, Peter Dávid

“My jsme se urvali v posledních pár minutách prvního poločasu a měli jsme komfortní náskok. Jak už to ale u nás bývá, vstup do druhého poločasu se nepovedl. Velký kompliment pro Jičín, jak to pěkně uhrál, kdy se dostali na rozdíl tří branek. Pak vyčaroval Pavel Dufek dva trháky a proskok. Nám se podařilo zlomový moment, stejně jako ve Frýdku, zvládnout a toto je přesně Extraliga. Podařilo se nám to podruhé za sebou a jsme za to rádi.”

Hráč hostů, Ľuboš Hlipala

“Konec prvního poločasu nás srazil na zem. My jsme si nedokázali ani pořádně nahrát. Útěchu jsme našli ve druhém poločasu. Pokud chceme ale vyhrávat, musíme zvládat klíčové momenty. Soupeř vyhrál zaslouženě, gratuluji.”

Hráč domácích, Oliwier Kaminski

“Velice dobře jsme odehráli první poločas, dávali jsme hodně gólů a dobře bránili. Když začala druhá půlka, nevedlo se nám, bylo to špatné. Byli jsme nervózní, ale zvládli jsme to. To je důležité.”

ZAČÍNÁ JARNÍ ČÁST! Další utkání odehrajeme na palubovce Kopřivnice v sobotu 25. 11., se kterým jsme v prvním kole vyhráli o jednu branku.