Rozhovor: Jakub Hrstka

Češi podlehli na Islandu o jediný gól…

Jediný gól chyběl českému týmu v úvodním souboji kvalifikace o postup na EURO 2018 proti Islandu. Čeští házenkáři po značnou část zápasu určovali na půdě favorita kvalifikační skupiny obraz hry, závěr zápasu ale zvládl lépe domácí celek, který slaví nejtěsnější možnou výhru 25:24. Do utkání nastoupili také tři odchovanci našeho klubu. Tomáš Říha, Mirek Jurka a Kuba Hrstka, který byl s pěti brankami nejlepším střelcem českého družstva. Petr Šlachta se do nominace pro utkání na Islandu nedostal a zůstal v Praze. O rozhovor jsme požádali Kubu Hrstku, který v utkání zanechal nejvýznamnější stopu.

par58da67_a_pal_00145613

Pojďme se vrátit k zápasu na Islandu, jak moc mrzí prohra o gól?

Prohra nás mrzí hodně, jelikož jsme dnes všichni cítili, že jsme měli na to, odvézt si z Islandu minimálně bod.

S pěti brankami jsi byl na naší straně nejlepším střelcem utkání, jistě bys ale všechny své branky vyměnil za minimálně bodík pro Czech handball team?

Jak říkáš, raději bych nevstřelil žádný gól a hřál se pocity z výhry a zisku dvou bodů.

Jak na tebe působil fakt, že jsi byl jediným levým křídlem v nominaci pro utkání, nevytváří to na tebe větší tlak?

Celkem mě to překvapilo, že jsem nakonec odjel sám, jelikož tomu nic nenasvědčovalo. Milan Kotrč s námi normálně trénoval. Na druhou stranu jsem na podobnou roli zvyklý z klubu, jelikož i tam jsem na křídle prakticky sám.

Island byl před utkáním favoritem, průběh utkání však naznačil, že bychom nějaké body získat mohli. Co dle tebe rozhodlo o tom, že nakonec jedeme domů s prázdnou.

Každopádně jsme dnes měli minimálně na bod, klidně i na dva. Podle mě rozhodlo větší množství technických chyb a naše ukvapená a nepřipravená střelba. Přesto jsme tu měli vyhrát.

Jaká je v družstvu nálada před sobotním utkáním s Makedonií?

Nálada v družstvu je vždy po těsné prohře na nic. Je cítit velké zklamání. My se musíme otřepat, kvalitně si rozebrat včerejší utkání, ukázat si a pojmenovat naše chyby, abychom se jich v dalším zápase vyvarovali.

Obrana v čele s brankářem vypadala velmi dobře, co je podle tebe třeba zlepšit v útoku, abychom dokázali uspět s dalším silným soupeřem, kterým Makedonie bezesporu je?

Obrana byla velmi dobrá, pomohl nám návrat některých zkušených hráčů. Za obranou chytal perfektně Tomáš Mrkva. S Makedonií hrajeme často, týmy se znají. Pokud chceme uspět, musíme minimalizovat počet našich technických chyb a po chybách soupeře vyrážet do rychlých útoků. To by nám mohlo přinést jednoduché branky.

Na co se jistě můžou fanoušci těšit, na co bys je nalákal, aby našli cestu do plzeňské haly a přišli Vás v sobotu podpořit?

Fanoušci se mohou těšit na velmi kvalitní házenou. V kádru Makedonie je několik hvězd evropské házené a my jim máme za poslední roky co vracet. Přejeme si, aby byla v Plzni plná hala, to je vždy příjemné. Diváci nás potom ženou do předu a jsou 8. hráčem na hřišti.

Děkujeme za rozhovor…

banner2

You may also like...