Rozhovor – Duško Trifunovič

V minulých dnech se po úspěšných testech stal hráčem HC Zubří Duško Trifunovič, kterého jsme se zeptali na první dojmy z nového týmu a vlastně i nové země.

Jsi tady týden Duško, jak se ti tu líbí?

Zatím jsem spokojený. Bydlel sem pár dní na hotelu, ale už jsem přestěhovaný, takže se začínám pomalu zabydlovat a rozkoukávat se.

Už ses stihl naučit něco česky?

Ještě neznám nic kromě nadávek (smích) ale naše jazyky mají dost podobného, takže něčemu rozumím a jinak si vypomáhám angličtinou.

Překvapila tě česká zima a sníh?

Nepřekvapila, máme v Černé Hoře podobnou zimu, se sněhem a teplotou pod bodem mrazu, takže pohoda.

Jaká byla tvoje první reakce, když ti agent zavolal a nabídl ti působení v zahraničním klubu?

Byl jsem nadšený a okamžitě jsem souhlasil s tím, že se sem pojedu podívat. Tohle je moje první angažmá v zahraničí, takže plno věcí je pro mě nových, ale myslím, že zatím to zvládám.

Jak tě přijali kluci v kabině? Už jsi byl s nima posedět i mimo trénink?

Kluci jsou úplně v pohodě, myslím, že jsme si padli do noty. Nějaké seznamovací pivo už proběhlo (smích)

Duško prozraď nám, kde všude už jsi hrál?

Hrál sem zatím ve třech klubech v Černé Hoře, naposledy v RK Sutjeska, s kterým jsme hráli ligu SEHA, kterou hraje i Tatran Prešov.

Koli chodí v Černé Hoře lidí na házenou?

V mém prvním působišti Berane, kde jsme získali titul, chodilo běžně kolem 3000 lidí, což byla i na naše poměry super návštěva, ale pohybuje se to od těch 1000 do 3000.

Už si odehrál nějaké přípravné zápasy, zkus porovnat házenou tady a u vás.

Myslím že česká a naše liga je podobná. Zatím ale nevím, to právé zkusím až začne liga. Z přípravných zápasu to člověk až tak nepozná. Co se týče SEHA ligy, tam je to samozřejmě o něčem jiném, rychlejší, silovější.

Jaké bys chtěl číslo na dresu?

Moje oblíbené je šestka, ale ta je myslím obsazená, tak nevím co si vyberu, třeba 66 (smích)

Znáš nějakého českého házenkáře?

Kdo by neznal Filipa Jíchu z THW Kiel, znám i další, ale teď si na žádné nevzpomenu, musel bych je vidět v televizi.

Právě probíhá MS světa v házené, sleduješ ho? A komu fandíš?

Sleduju, chodíme se s klukama dívat po tréninku. Fandím Srbsku, tak doufám, že to dotáhnou co nejdále.

Fanoušky by zajímalo, jestli už jsi zkoušel slivovici?

Ano zkoušel, ale myslím, že Rakija je silnější (smích)

Působiště Duška Trifunoviče (vše Černá Hora)

Berane – 2006-2010

RK Mojkovac – 2010-2011