Roste nám silná generace, říká kouč Jan Koleček

Zubří – Házenkářskému klubu ze Zubří podle všeho roste velmi silná generace. Jasně o tom vypovídají výsledky nejen této sezony, které vyvrcholily v posledních dnech třemi výbornými výsledky. Starší dorost Zubří skončil třetí v republice, ještě lépe si vedli mladší dorostenci. Nejenže zase po třech letech vyhráli republikový titul, ale o uplynulém víkendu triumfovali i na Česko-slovenském poháru, který hrají vždy nejlepší dva celky z české a slovenské strany v dané věkové kategorii.

Po velkém triumfu a skvělé sezoně byl pochopitelně trenér mladšího dorostu Jan Koleček velmi spokojený. „Všichni k tomu přistupovali velmi zodpovědně a hlavně za sebe dokázali v potřebných chvílích zaskočit. I když nám chybělo třeba hned několik hráčů, ostatní je dokázali zastoupit. V tom vidím největší sílu tohoto kolektivu,“ vysekl poklonu svým chlapcům kouč šampionů Koleček.

mladsi

Přestože zdůraznil, že úspěchy přičítá především síle kolektivu, nakonec přece jen vypíchl jména několika opor, o kterých určitě v blízké budoucnosti uslyšíme. „Roste nám pod rukama velmi silná generace kluků, kteří teď mají mezi patnácti a sedmnácti lety. Máme tam kluky, kteří umí vystřelit z devíti metrů, což přesně třeba potřebuje současné extraligové mužské áčko. Velkým příslibem jsou třeba dvoumetrový brankář Krupa nebo urostlý pivot Zeman. Velkým příslibem jsou třeba také Nesvadba, Vavrys, ale i další kluci. Jak jsem říkal, je to velmi silná generace,“ je přesvědčen Jan Koleček. Jeho slova jen potvrzuje fakt, že hned dva tiberští borci získali na turnaji individuální ocenění. František Nesvadba byl zvolen nejlepším hráčem, Ondřej Vavrys byl nejlepším střelcem.

Po dvojité zlaté radosti (český i mezinárodní titul) nebude na oslavy a volný čas moc času, Naopak. Zuberské mladíky čeká hodně nabitý program a mnozí z nich budou v jednom kole. „Teď máme všichni týden volno. Na začátku června pak máme domluveno, že budeme s mladším dorostem dělat sparring české ženské reprezentaci v Luhačovicích. Už jsme spolupracovali v minulosti a byla s námi spokojenost, takže tam jedeme znovu. Jinak kluci moc volna mít nebudou. Někteří z nich jedou dokonce i na dorostenecké mistrovství Evropy, na konci června je v Turecku mistrovství světa středních škol, kde za rožnovskou školu bude hrát několik našich kluků, v červenci pak vlastně už začíná příprava na novou sezonu, takže toho volna skutečně moc mít nebudou,“ pousmál se Jan Koleček.

autor: Marek Havran

banner2