Řezníček hodně chyběl, ale zvládli jsme to, oddechl si střelec Bechný

Zubří – /ROZHOVOR/ Společně s gólmanem Tomášem Janků patřil pivot Gumáren Zubří Tomáš Bechný k hrdinům vítězného utkání s Jičínem (24:22). Poté, co v dramatickém závěru nejprve za jednobrankového vedení Zubří Janků zlikvidoval sedmičku, hned vzápětí právě Bechný svým sedmým gólem v utkání opět, a tentokrát už definitivně, zařídil odskočení Gumáren na dvě branky a první vítězství sezony.

IMG_4780

Nejlepší střelec zápasu si pak po závěrečném hvizdu mohl oddechnout – jeho tým zvládl premiéru nové sezony úspěšně. „Moc jsme nevěděli, co od zápasu čekat. Se soupeřem jsme dlouho nehráli, přípravě jsme jej nepotkali, takže částečně to byla taková neznámá. I proto jsme rádi, že jsme to zvládli a začali jsme extraligu pozitivně,“ pochvaloval si 29letý pivot Zubří Tomáš Bechný.

Vzhledem k dramatické koncovce, ve které soupeř sahal po vyrovnání, je pro vás asi vítězství trochu šťastné …

Z části to asi šťastné vítězství bylo. Ale složitější, než bylo potřeba, jsme si udělali my sami. Snad pětkrát, šestkrát v zápase jsme vedli o tři góly a měli jsme dostatek šancí utéct na čtyři a více gólů, ale ani jednou jsme to nevyužili. Buď jsme nedali jasné šance, nebo jsme hráli v pěti nebo dokonce ve čtyřech. Za výhru jsme rádi, ale mohlo to být mnohem klidnější.

K zápasu nenastoupil Tomáš Řezníček, bylo potřeba hodně pozměnit útočné akce?

Určitě jsme Tomášovu nepřítomnost hodně pocítili. Hodně akcí, které trénujeme, samozřejmě končí u něj a on střílí z devítky. Museli jsme se s tím vyrovnat a snad jsme to zvládli. Hlavní je, že jsme na začátek sezony vyhráli.

Oproti přípravě, ve které padalo hodně branek, to tentokrát bylo spíše defenzivní . ..

S Jičínem nikdy moc gólů nepadá, tak to bylo i tentokrát. Určitá část zápasů bude vypadat asi spíše takto, tedy spíše méně gólů a hodně boj.

V příštím kole jedete do Karviné, kterou jste v létě v přípravě porazili …

Vyhráli jsme s nimi, ale z toho se moc brát nedá. Samozřejmě to bude jiné, než ten zápas v létě. Byla to příprava, na obou stranách chybělo několik hráčů. My víme, že nás tam nečeká nic lehkého, ale já třeba věřím, že tam můžeme uspět.

 Autor: Marek Havran

banner2