První zápas play-off pro nás, Veselí jsme porazili o 7 branek

Třetí ze šestým ze základní části, tak se proti sobě postavili Zubří s Veselím. Jak už bylo několikrát naznačováno, Veselí patří mezi pár týmů z extraligy, které dokázalo Zubří porazit.

V úvodu zápasu hned v prvním útoku ztratilo domácí mužstvo míč a z trháku otevřel skóre Flajsar. V zápatí vyrazil Mika do protiútoku a díky jeho rychlosti musel zatáhnout za záchrannou brzdu Melichar, který šel hned v úvodu na dvě minuty ze hřiště. Na tři jedna zvyšoval Mořkovský, hosté však domácím nedovolili větší náskok a drželi s nimi tempo. Ve třinácté minutě nicméně začali Valaši zvyšovat vedení (9:4). Na konci první dvacetiminutovky tasil Peter Kostka svůj druhý oddechový čas, který přinesl kýžené snížení ztráty. Bohužel pro hosty se opět rozjela domácí mašina, která se spoléhala na vynikající zákroky Mizery a kvalitu v útoku. První poločas dopadl lépe pro Zubří.

Druhý poločas zásadní změnu nepřinesl. Možná se mohlo zdát, že Veselí sah pohá vyrovnání a chtějí se dotáhnout, Z jejich strany bylo však tvořeno dost technických chyb a když už se rozchytal Štohanzl, v útoku se Veselí zmohlo akorát na ztrátu míče.

První cenné vítězství si tak připisují domácí. Stav čtvrtfinálové série 1:0 pro Zubřany.

1.ČF : HC ROBE Zubří – TJ Sokol Nové Veselí 30:23 (20:13)

Nejlepší střelci: Jurka 6, Mičkal 6/1, Mořkovský a Dokoupil 5 – Tomášek 5, Flajsar, Halíček, Melichar a Strýček po 3

Sedmimetrové hody: 1/2 – 0/0 Vyloučení v min.: 2:8

Rozhodčí: Hájek Milan, Kozler Tomáš

Trenér hostujícího týmu, Peter Kostka: “Gratulace domácím, vítězství je zasloužené. Rozhodla první půlka. My jsme pomaličku chtěli eliminovat silné stránky Zubří z pohledu naší obrany, hlavně na pozicích středních obranců, tam to nešlo na krev, nebyli jsme agresivní. Fungovalo nám to možná první dva útoky, to je hrozně málo, dostali jsme hodně gólů. V play-off musíme být o hodně agresivnější, nesmíme být hodní kluci, musíme být hajzli. To chybělo a bylo to klíčové. Trápili jsme se v zakončování, jestli jsem to dobře počítal, zahodili jsme čtrnáct tutovek. Není to náhoda, je to mentálním nastavením. Samozřejmě výborný výkon domácího golmana. Myslím si, že je to jiná prohra, než když jsme tu hráli minule. Když už jsme ve fázi, kdy jsme faulovaní a kdy to zavání sedmičkou, musíme to víc prodat. Ukázali jsme ale, že to s námi nebude jednoduché, teď se ukáže, jaký jsme mančaft. Není umění se plácat po zádech, když se vyhrává, ale naopak.”

Trenér domácího týmu, Peter Dávid: “Myslím, že to bylo dobře shrnuté. Takto si představuju bojovnost v play-off, ta atmosféra byla neskutečná, to je fakt velká hnací síla. Je to jako kdybychom byli pod nějakými práškami, v dobrém slova smyslu. My jsme věděli, že musíme nastoupit dobře do druhého poločasu, připravili jsme se na to. Vypadli jsme z rytmu trochu, důvodem jsem já, protože jsem to trochu rozbil a začal rotovat, to není hra na jeden zápas. Hrajeme celý víkend. Je mi to ale jedno, počítá se výhra. Jsme strašně rádi, všichni jsme viděli, co se stalo v Plzni. Musíme dobře zregenerovat a samozřejmě se podívat na video. Doufám, že publikum bude ve druhém zápasu stejně famózní.”

Křídlo hostů, Luboš Bartůněk: “Pro nás je důležité držet tu agresivitu, stejně jako v druhé půlce, to je základ, to jsme si řekli, že takto do toho musíme jít. Jsme rádi, že přijelo tolik fanoušků do haly v Zubří. Je tady snad nejlepší atmosféra v Extralize. Chtěl bych kluky pochválit za obranu ve druhém poločase. Musíme být důstojnějším soupeřem.“

Spojka domácích, Ondřej Mika: “Nevím, co dodat. Souhlasím se všema. My jsme měli ve druhé půli problém se zakončováním, kdy nás vychytal střídající gólman. Na naší straně vychytal Veselí Šimon Mizera.”