První výhra v novém kalendářním roce proti Majlontu

Zlomové momenty: Klíčovým okamžikem byl vstup do druhého poločasu. Maloměřice prohrávaly jen o dvě branky, ale pak se soupeř trefil třikrát v řadě a odskočil už do pětigólového náskoku. Ten se sice Majlontu podařilo párkrát stáhnout, smazat ale nikoliv. A po další tříbrankové sérii, kterou měl na svědomí od 53. minuty Pavel Bajer, bylo rozhodnuto.

Zajímavost zápasu: Maloměřice jednoznačně vylepšily skóre oproti prvnímu vzájemnému duelu. Zápas hraný v září na půdě Zubří skončil obrovským rozdílem sedmnácti branek.

Nejlepší střelec: Střelci byli nejlepší dva. Jan Mucha se trefil hned osmkrát, přičemž všechny branky zaznamenal ze hry. Tomáš Mičkal nastřádal stejný počet zásahů, ale dvakrát se prosadil ze sedmičky.

Co výsledek znamená: Maloměřice nebodovaly a v tabulce jsou stále poslední. Zubří se naopak trochu přiblížilo Frýdku-Místku. Se sedmnácti body je osmé, navíc má ale dva zápasy k dobru oproti většině týmů před ním.

zdroj: handball.cz

SHC MALOMĚŘICE BRNO – HC ROBE ZUBŘÍ 25:30 (11:13)

Nejvíce branek: Mucha 8, Škalda 7/2, Kachlík 3 – Mičkal 8/2, Kyryljuk 7, Bajer 5

Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2 Vyloučení: 4:4 Diváci: 267

Rozhodčí: Pavel Blanár – Mojmír Valášek

Detail zápasu

Jiří Mičola, trenér SHC Maloměřice Brno: „Já jsem smutný, že jsme prohráli, ale když si to srovnám za ty čtyři týdny, co tady trénuju, myslím si, že jsme něco odvedli. Ale je vidět ta zkušenost a sehranost zuberských hráčů. Rozhodlo to, že oni byli klidnější. Samozřejmě i kondičně je na tom ten mančaft někde jinde. My jsme s Pavlem Čejkou věděli zhruba, na co je připravit, ale pak je otázka, jestli ti hráči jsou schopni dodržet taktické varianty. A samozřejmě v tom tempu, co se hrálo, kdy jsou zahlcení, chyby přicházejí. V prvním poločase to bylo výborné, tam bylo málo technických chyb a ve druhém, hlavně ten začátek, jsme udělali úplně zbytečné technické chyby. My jsme vlastně Zubří uklidnili a oni mohli hrát v pohodě. Ale vyzdvihuju, že i v závěru jsme bojovali, že jsme se snažili, ale bylo vidět, že nám dochází síly. Kádr zatím ještě tolik neznám, abychom to dokázali prostřídat v průběhu hry, abychom vydrželi těch šedesát minut.“

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „Šli jsme na zápas s tím, že jsme věděli, že to bude velmi těžké. My jsme tu jedenkrát s odřenýma ušima vyhráli, jedenkrát prohráli, takže věděli jsme, že budou kousat, ale dobře bylo, že jsme šli určité tempo, kde jsme vlastně ty výkonnostní hráče trošku unavili ve středu druhého poločasu, a to bylo rozhodující.“