Starší žáci A

TJ Sokol Ostrava – HC Zubří A 13:37
HCB Karviná – HC Zubří A 9:24

Straší žáci B

V sobotu 17.9.2022 začal pro naše hráče další ročník Zlínské ligy starších žáků. Tuto soutěž budou hrát převážně hráči, kteří jsou ve starších žácích prvním rokem. K prvním dvěma utkáním jsme jeli do Zlína, kde jsme se postupně utkali s Napajedly a s domácím Zlínem.

Fatra-Slavia Napajedla – HC Zubří B 28:15 (13:7)

Proti Napajedlům jsme do utkání vstoupili aktivně. Se soupeřem jsme drželi krok jak v obranné, tak v útočné fázi. Ještě v 15. minutě svítil na světelné tabuli stav 7:7, ale poté už soupeř začal naplno využívat své fyzické převahy a do druhého poločasu jsme tak šli s šesti brankovou ztrátou. I ve druhém poločase jsme bojovali, ale nestačilo to na více, než na konečný výsledek 15:28

HC Zlín – HC Zubří B 28:14 (13:8)

Druhé utkání se Zlínem bylo velmi podobné, ale s tím, že nás soupeř nepodcenil a hned od začátku utkání si budoval náskok. I v tomto utkání nás soupeř jasně fyzicky převyšoval a my jsme na tuto skutečnost během zápasu nenašli protizbraň. I se Zlínem jsme tedy prohráli, tentokrát 14:28.

Během obou utkání jsme se snažili přetavit naše tréninkové úsilí. V prvních poločasech (obranný systém 0:6), jsme se v obraně snažili přistupovat k soupeři, kontaktovat ho na 9m, posunovat se po směru hry, v druhých poločasech jsme důsledně dodržovali obranný systém 3:3 s přistoupením vysunutých hráčů ke spojkám soupeře, které zajišťují křídla a pivot. V útoku jsme hráli natrénované útočné systémy, ale i napadání volného prostoru, stejně jako hru 1 na 1. Klukům tedy na úvod sezóny nelze v zásadě nic vytknout.  Je pochopitelně na čem pracovat, jen si musíme přát, aby naši další soupeři nebyli natolik výškově a fyzicky dominantní a my si tak mohli zahrát i vyrovnanější utkání a poprat se případně o první letošní body

Sestavy: Snoza – Holiš, Vodárek, Mach, Šenkeřík, Houžva, Křenek, Pavlíček, Němec, Šimurda, Vičan