První kolo Evropského poháru je pro Zubřany velkou neznámou

Příprava zuberského A týmu na první kolo Evropského poháru nebyla jednoduchá. Nedostatek informací o soupeři nasadil brouka do hlavy nejen hráčům, ale také trenérovi. „Pro nás to je jedna velká neznámá. Jediné, co máme, jsou nějaká stará videa a informace, že v tamější lize skončil Apoel HC čtvrtý,“ komentoval situaci trenér Peter Dávid. Přesto jsou Valaši odhodlaní utkání zvládnout. „Jsme si vědomi role favorita, protože celková úroveň kyperské házené je, při vší úctě, trochu někde jinde. Samozřejmě odjíždíme s tím, že chceme postoupit do dalšího kola,“ dodal Dávid.

Druhým zádrhelem přípravy byla čtyřtýdenní účast důležitých článků zuberské sestavy na juniorském EHF Championship v Bulharsku. „Na trénincích nám chyběli hráči, kteří standardně v zápasech nastupují, což byl problém, protože jsme měli málo času na to se sehrát. Máme mezi sebou nejen staronového spoluhráče Ondru Miku, ale také nového trenéra, což jsou věci, na které je třeba si zvyknout,“ uvedl křídelník Pavel Přikryl. První kolo letošní sezóny extraligy ale ukázalo, že kluci jsou připraveni bojovat. „Myslím si, že už je to lepší. Od šampionátu uplynuly tři týdny, kdy zase trénujeme všichni spolu. Na Dukle jsme to zvládli, sice s odřenýma ušima, ale zvládli, a teď už vše ladíme na Evropský pohár,“ řekl Lukáš Mořkovský.

I kouč Peter Dávid, který své svěřence vede od začátku letní přípravy, je s dosavadním výkonem kádru spokojený. „S klukyje radost pracovat. Tvoří skvělý kolektiv, který táhne za jeden provaz. I přesto, že nám z přípravy na čtyři týdny vypadli důležití hráči kvůli juniorskému EHF Championship a na sehrání nám poté zůstalo jen asi devět společných tréninků, podali na Dukle výkon nad očekávání,“ pochválil tým Dávid.

Ve čtvrtek 9. září zuberská výprava, bohužel bez zraněných a nemocných Dušana Paláta, Jiřího Dokoupila a Tomáše Mičkala, vzlétla z vídeňského letiště směr Larnaka, Kypr. „Máme natrénované kombinace a systém, které chceme zahráta prolomit tak soupeřovu obranu. Je sice velká škoda, že nám vypadli někteří dobří hráči, ale my musíme hrát to svoje a předvést minimálně stejně dobrou herní disciplínu, jakou jsme ukázali na Dukle,“ dodal trenér.

Kamila Krupová