První bod v sérii o bronz berou Lovosice

V sobotní podvečer se naplno rozjely boje o medaile. První zápas čekal v souboji o třetí místo týmy z Lovosic a Zubří. Utkání dopadlo lépe pro Severočechy, kteří zvítězili v poměru 41:37 a v sérii hrané na tři vítězné zápasy se ujali vedení 1:0. Druhé utkání se odehraje ve středu 10. května od 18 hodin v Zubří.

Zlomové momenty: První minuty utkání se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Ve 20. minutě Lovosice poprvé Valachům odskočily, bylo to zásluhou Bogdaniće, který zvyšoval na 14:11. Po změně stran tento náskok pomalu rostl a ve 43. minutě trefa v podání Jana Kupy znamenala vedení domácích 30:25. Lovci po zbytek zápasu žádné drama nedopustili a dokráčeli si pro první výhru v sérii.

Zajímavost zápasu: Ve velmi ofenzivním a pohledném zápase padlo celkem 78 branek, což oko diváka muselo jednoznačně potěšit.

Nejlepší střelec: Lukáš Mořkovský ze Zubří byl jednoznačně nejlepším hráčem na hřišti. Zaznamenal totiž 13 branek, ale ani tento výkon nakonec na vítězství nestačil.

Mládí vpřed: Mořkovskému je přitom teprve 21 let a v dalším ročníku bude jeho odchod do zahraničí pro Valachy citelnou ztrátou. Na druhé straně se dařilo stejně starému Jaroslavu Trkovskému, jenž nastřílel 9 branek.

Co výsledek znamená: Lovosice úspěšně vstoupily do této série a ujaly se vedení 1:0 na zápasy. Již ve středu budou bojovat v Zubří o druhý bod.

HK FCC MĚSTO LOVOSICE – HC ROBE ZUBŘÍ 41:37 (20:17)

Nejvíce branek: Bogdanić 9, Trkovský 9, Kupa 5 – Mořkovský 13, Mičkal 7, Mika 5

Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/4 Vyloučení: 5:4

Rozhodčí: Václav Horáček – Jiří Novotný