Proti Novému Veselí jsme uhráli jen bod. Povzbudivou chvilkou bylo hodnocení trenéra hostů

• DSC_8433

Do Zubří přijel tým, který rozhodně na začátku sezóny nepomyslel na to, že bude okupovat těšně v závěru základní části poslední příčku. Novému Veselí se vůbec nedaří a jeho forma prozatím stagnuje. Naopak domácí již drží stabilní formu, kterou potvrdili i postupem do čtvrtfinále Evropského poháru proti Považské Bystrici. Zubřané se museli obejít bez obou pravých spojek, jak Mazurek, tak Mizera zůstali kvůli zraněním mimo hru. Utkání začali lépe hosté, kteří vedli ve třetí minutě 1:2. Následně ale domácí otočili na 3:2 a díky Jurkovým třem gólům vedli v 9. minutě 5:4. U hostů se jevilo, že by mohli být velice schopní, hlavně v útoku. Bohužel pro ně přišel chvilkový zkrat a trenér Kostka si musel vyžádat timeout, domácí v tu dobu vedli už o tři branky. Oddechový čas Veselí nepomohl a když Dobeš 12 minut do konce poslal Zubří do 5brakového vedení, mohli být domácí v klidu. Hostům se povedlo díky dobré střelbě snížit stav utkání na 11:9 5 minut do konce první půle. Tehdy přišlo střídání golmanů v bráně Zubří. Do konce prvního poločasu se nic závratného nestalo a domácí vedli po odehraných 30 minutách 14:11.

Druhý poločas načali dobře domácí, kdy se nejdříve prosadil Mičkal a následně šel na sedmičku Havran, který se nejprve netrefil, dorážku pak však umístil za záda Studeného. Po celou dobu druhého poločasu drželi Zubřané slušnější náskok. Vinou špatného útoku a množství technických chyb se domácí obrali o vedení, ve 48. minutě Veselí srovnalo a minutu na to dokonce vedlo. Zubří si vzalo vedení zpět, nicméně do konce zbývaly necelé 2 minuty a Nové Veselí opět vyrovnalo. Timeouty na obou stranách v posledních 30ti vteřinách však už zvrat nepřinesly, a tak si týmy body dělí. Hosté rozhodně odjíždějí s pozitivní náladou. Domácí musí snést hořkou remízu, kterou neberou.

19.kolo: HC ROBE Zubří – Sokol Nové Veselí 25:25 (14:11)

Nejlepší střelci: Jurka 9, Havran 5 a Hlinka 5 – Ptáčník 7, Flajsar 5, Kocich 4/2, Dodica 4

Rozhodčí: Šlezingr David, Špunar Jiří

Sedmimetrové hody: 0-2 Vyloučení: 8:8

Trenér hostujícího týmu Peter Kostka: „Chtěl bych touto cestou vyzdvihnout jaké mladé hráče v Zubří máte a jak je zapojujete do extraligových utkání. Nebýt Zubří a podobných klubů, kteří zapojují mladé hráče, tak je česká házená jinde. Klobouk dolů před hráči jako je Mořkovský, Mazurek, Palát, Havran. To je cesta, která je inspirací i pro slovenskou házenou. Fakt klobouk dolů, kam jste je dostali. Sem jsme jeli zápas vyhrát. Ten velký chtíč zapříčinil, že jsme byli přemotivovaní, balón nám padal, udělali jsme hodně technických chyb. Těch prvních dvacet minut bylo hodně zbrklých. Cením si, že jsme dokázali, že jsme zápas dokázali otočit do remízového stavu. V kabině jsem řekl, že není umění mít v kabině dobrou atmosféru, když se vyhrává, ale když se prohrává. Tehdy se pozná charakter týmů a hráčů. Ten charakter tu je. Bod jsme si zasloužili. Tento zápas nás zase někam posune.

Trenér domácího týmu Michal Tonar: „Z mojí strany trochu zklamání. Z poháru jsme si přivezli matný výkon, hlavně vepředu. Vždy jsme dokázali vstřelit přes 30 gólů, dnes 20 střel šlo buď vedle nebo nás chytit Studený. To si prostě ve vypjatých utkáním nemůžeme dovolit. Asi jsme byli favorité, ale to nemění nic na tom, že hráči budou nastupovat stoprocentně nemotivovaní a zkoncentrovaní. Dneska bylo vidět, že sem přijelo Veselí bojovat a vybojovalo bod. My jsme naštěstí bod uhráli, i když jsme si zasloužili prohrát. Výkon od nás počínaje gólmanama a útokem konče, kde žádný tlak nebyl, byl špatný. Pokud to tak bude pokračovat, tak do konce základní části moc bodů neurveme. Doufám, že kritiku kluci přijmou a srovnají se. Musí se naučit přijímat kritiku a pokud ne, tak takoví hráči nemají ve vrcholovém sportu co dělat.“

Padla ještě otázka na los Evropského poháru na Michala Tonara.

„Rozhodně si nemůžeme do takového zápasu přivést dnešní výkon. Soupeř je o několik levelů kvalitnější než všichni tady v extralize. To tak je. Určitě bude konfrontace pro kluky veliká zkušenost, to jsou hráči, kteří nakukují do reprezentace. Je to takový před reprezentační kádr Slovinska. V sezóně jeden zápas prohráli, jsou suverénní. Jak v nejvíce nastřílených gólech, tak v nejméně obdržených. Bude to opravdu porovnání, jak jsme na tom my a jak Evropa. Těším se moc. Bohužel zápas nemůžeme nabídnout divákům, což je velká škoda. Takto kvalitní soupeř v Zubří si zaslouží narvanou halu. Kluky by to namotivovalo k lepšímu výkonu. Dnes to ani jeden neukázal, co se v nich skrývá. Bude to obrovská zkušenost pro všechny kluky.“