Promarněná šance. Karviná nás ve finále ČP předčila ve všech ohledech

V pražské UNYP ARENĚ začal ve skvělé atmosféře lépe karvinský Baník a na začátku 6. minuty zvyšoval už na 4:1 Matěj Nantl. Valachům se střelecky nedařilo ani v dalším průběhu prvního dějství a o pět minut později vedla Karviná zásluhou Jana Užeka už 7:2. Zubří dokázalo držet krok s aktuálně druhým týmem Chance Extraligy až v další desetiminutovce, po necelé čtvrthodině hry snižoval na 4:8 Ondřej Mika.

Ve zbytku prvního poločasu byl k vidění podobný herní obraz. Karviná si hlídala náskok, který si vytvořila v úvodu zápasu a ROBE se jen stěží prosazovalo. Na straně Valachů byl v prvním poločase nejvíce vidět Tomáš Kyryljuk, jenž pět minut před přestávkou snižoval na 7:11. Slezanům se však povedlo v závěru znovu odskočit na rozdíl šesti branek, když se minutu před odchodem do kabin prosadil Ondřej Skalický. Následně ještě proměnil sedmimetrový hod Mikuláš Kucsera, jenž zakončil poločas gólem na 9:14 z pohledu Zubří.

Hned zkraje druhého dějství se prosadil Tomáš Randýsek, ale od té doby začali vládnout oba gólmani. Pavel Dufek vyškrábl levou rukou sedmičku Denise Harabiše, při Petru Mokrošovi stála i dobře postavená branková konstrukce. „Důležitý byl začátek druhého poločasu, kdy měl Pavel (Dufek) asi šest zákroků po sobě, ale Zubří se na nás nedokázalo dotáhnout,“ popisoval Mokroš. Obě obrany si vedly skvěle a za prvních osm minut poločasu padla jen jedna trefa na každé straně.

V barvách Karviné byl hodně vidět Jonáš Patzel, který na začátku poslední patnáctiminutovky zvyšoval na 18:12. Od té doby Slezané na palubovce dominovali. Dalším klíčovým hráčem Baníku byl Denis Harabiš, po jehož zásahu vedla Karviná sedm minut před koncem už o deset branek (23:13). Svěřenci trenéra Michala Brůny ve zbytku utkání pečlivě drželi náskok a mohli po pěti letech zdvihnout trofej pro vítěze Českého poháru nad hlavu.

zdroj: handball.cz

HCB KARVINÁ – HC ROBE ZUBŘÍ 27:17 (14:9)

Nejvíce branek: J. Patzel 7, Harabiš 6, Solák 4 – Mika 4, Bajer 3, Havran 2

Sedmimetrové hody: 0/1 – 1/2, Vyloučení: 4:4, Diváci: 1100

Rozhodčí: Milan Hájek – Tomáš Kozler

Detail zápasu

Komentář kapitána HC Zubří, Ondřeje Miky: „Pro nás je druhé místo dobré, protože se tabulkově pohybujeme někde jinde, ale výkon nebyl hodný finále. Měli jsme předvést o hodně lepší výkon. Rozhodující pasáž byla na začátku druhého poločasu, kdy Pavel Dufek zavřel branku a my jsme ho nedokázali podpořit. Nedokázali jsme dávat góly. Měli jsme šance ve druhé půli jít i na menší rozdíl, ale my jsme nenavázali na výborný výkon brankáře Dufka. Musím přiznat, že pro nás cesta do finále byla jednodušší, byly to prvoligové nebo druholigové týmy, to nám trošku pomohlo. Historie se ale na nic neptá a jsme druzí. Z mého pohledu se má ale finále vyhrávat. Jsem zklamaný a naštvaný za předvedený výkon. My jsme tam nenechali všechno, nemůžeme předvádět takový výkon. Nebylo to nic na co máme. Mě to mrzí, pro mě to bylo poslední hráčské působení v poháru. Nevím kam se posuneme v lize, ale s takovým výkonem nepředvedeme nic ani proti Lovosicím ve čtvrtfinále.“