Prokletí prolomeno! Sérii s Karvinou jsme prodloužili a hrajeme dvakrát doma

1. čtvrtfinále 3. 4. 2021 | HCB Karviná – HC ROBE Zubří 37:30

poločas 19:13

První utkání čtvrtfinále Chance play-off Strabag Rail extraligy mezi tradičními rivaly začalo velmi „nažhaveně“ a vlastně hned od začátku se mezi hráči jiskřilo a také vylučovalo. V první desetiminutovce byli úspěšnější domácí, kteří se ujali v osmé minutě vedení 5:1. Hosté se ale v dalším průběhu dostali zpátky do hry a snižování náskoku zařizoval zejména agilní Mořkovský. Jednak s jistotou proměňoval sedmičky a k tomu přidal i přesnou střelbu z dálky. V šestnácté minutě hosté dokázali snížit na pouhou jedinou branku a až do 26. minuty drželi s domácími krok. V koncovce poločasu ale domácí opět dokázali odskočit a položili základ k zisku prvního vítězství této série. Do šaten šli totiž karvinští s náskokem šesti branek.

Hned na začátku druhého poločasu domácí ještě navýšili vedení na osm branek, uklidnili se a postupně kráčeli k vítězství. Ale i za tohoto vedení se hrála oboustranně rychlá házená, plná pěkných akcí. Hosté dokazovali, že se do play off dostali právem.

Nejvíce branek: Patzel 11/2, Solák 6, Urbanski 5 –  Mořkovský 13/6, Havran 5

Kompletní sestavy, góly a tresty zde.

Vyloučení: 12:4 Sedmimetrové hody:  2-6

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: Já osobně nejsem spokojen nikdy, ale ten zápas jsme zvládli. Zubří nastoupilo tvrději, ale s tím jsme počítali, takže nakonec jsem celkem spokojený. Na konci první půle jsme si udělali rozhodující náskok a to rozhodlo. Zubří má běhavý a perspektivní tým, já je chválím dlouhodobě, protože se mi líbí, jak to tam dělají. Nebojí se, dneska zahráli fakt hodně dobrý první poločas a ztížili nám to.“

Michal Tonar, trenér HC Robe Zubří: Já dnes musím být pozitivní, tím nemyslím testování na covid, ale náš výkon. Ten byl v pořádku. Vstup nebyl dobrý, to je ale naše stará bolest, začínám hrát až v okamžiku, kdy prohráváme 1:5. Nicméně pak jsme hru zcela vyrovnali a jen škoda konce první půle, kdy jsme to nezvládli a nechali si dát snad šest branek za sebou. Takové výpadky pak stojí hodně sil. Začali jsme zbytečně panikařit, nedrželi se toho, na co jsme se celý týden připravovali. Vrátili jsme se k tomu zase až ve druhé půli a myslím, že jsme Karvinou potrápili. Prohrát o sedm není rozdíl, za který bychom se měli stydět. Možná jsme mohli být ještě odvážnější a dopadlo by to lépe.

2. čtvrtfinále 4. 4. 2021 | HCB Karviná – HC ROBE Zubří 29:30 po 7m hodech

poločas 13:12

Velké drama se v neděli odehrávalo v Karviné. Zubří totiž po dramatickém průběhu zaskočilo favorita z Karviné a po sedmimetrových hodech urvalo druhý čtvrtfinálový zápas.

Začátek utkání se odehrával úplně podle jiných not než v prvním duelu. Domácí se sice rychle ujali vedení 1:0 z rychlého útoku, který proměnil Skalický, ale další minuty patřily hostům. Jejich agresivní obrana byla podpořena výborným výkonem brankáře Mizery a domácí tak měli velmi složité se prosadit. Hosté si dokázali vytvořit náskok tří branek. Druhou přesnou trefu přidali domácí až v jedenácté minutě. To už měli za sebou i první oddechový čas. Ten zafungoval a Karviná se vzápětí dostala zpátky do zápasu. Na palubovce pokračoval boj o každý míč a žádný z týmů už si nedokázal vybudovat náskok.

Druhý poločas pokračoval stejně, jako končil ten první. Domácí ale byli přece jen o trošku úspěšnější a ve 41. minutě vedli o tři branky. To na světelné tabuli svítil stav 18:15. V 50. minutě se odehrál pro domácí smolný okamžik, který měl zřejmě i vliv na konečný výsledek. Po střele Gromyka do tyčky stříleli hosté přes celé hřiště do prázdné branky a Solák z Patzlem se obětavě vrhli po míči a snažili se jej srazit mimo braku. Ale bohužel se oba srazili s tyčkou branky a skončili v bolestech na palubovce. Oba po delším ošetřování odešli po svých, ale nemohli pak nastoupit po tři karvinské útoky. Hosté v této pasáži srovnali a dokonce se poté ujali vedení. V úplné koncovce domácí ještě vyrovnali a v posledních vteřinách ještě mohli strhnout vítezství na svou stranu. Jenže Malina vychytal Soláka a při dorážce Skalického odpískali rozhodčí došlap.

O vítězství v druhém zápase tak rozhodly až sedmimetrové hody. První série byla nerozhodná, a tak následovala „náhlá smrt.“ V té byli šťastnější hosté a odvážejí si z Karviné cenné vítězství. To znamená, že příští týden se bude v Zubří určitě hrát po oba dny.

Nejvíce branek: Patzel 7/2, Skalický 6/2, Gromyko 5 –  Šustáček 7/2, Havran 5/1, Mořkovský 5/5

Vyloučení: 2:8 Sedmimetrové hody:  5-9 (série 7m hodů po základní hrací době 4:5, rozhodující sedmička Mořkovský)

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Velmi vyrovnaný zápas, který se divákům musel líbit. Po první obranné fázi v defenzivě, kterou jsme skoro vždy zvládli, přišla většinou individuální chyba. Koncovku zápasu jsme jsme vedli dvakrát o 3 branky, ale Zubří se podařilo snížit a dokonce se na závěr dostali do vedení. V 7m hodech jsme měli dva mečboly, které jsme však nedokázali využít. Nešťastný byl moment, kdy se najednou zranili Solák s Patzlem a podle nesmyslného pravidla jsme znovu přišli o 2 nejužitečnější hráče na tři, zřejmě rozhodující útoky a obrany. To byl asi rozhodující moment. Nesmíme se z toho podělat. Je to 1:1 a do Zubří pojedeme vyhrát. Zubří gratuluji,“ řekl Brůna.

Michal Tonar, trenér Zubří: „Dnes byly opačné výkony brankářů oproti včerejšku a to hned bylo poznat. Hrálo se dost tvrdě, ale je to házená, play off a k tomu to patří. Hraje se tak tvrdě, jak dovolí rozhodčí. Teď budeme mít týden na přípravu na další zápasy a věřím, že i Michal Brůna na nás něco vymyslí. Jsme rádi, že jsme sérii prodloužili a budeme hrát dvakrát doma.“

STAV SÉRIE 1:1

Další utkání je na programu v sobotu v 18 hodin v ROBE aréně v Zubří!

zdroj: handball.cz / HCB Karviná (Ivo Dudek)