Prodloužili jsme smlouvy stávajícím hráčům, připojí se i dorostenci

V další sezóně se v zuberském dresu ukáží tři zahraniční posily – Bogdan Djurovic, Oliwier Kaminski a Mikuláš Kucsera. S těmito hráči jsme vás již seznámili. V zuberském áčku však prodloužili své angažmá Pavel Přikryl, Tomáš Kyryljuk i Tomáš Randýsek. Z dorostu přicházejí Marek Pšenica a Ondřej Krupa. Do mužské složky míří i Pavel Dufek, který je věkem ještě dorostenec.

Marek Pšenica

Marek není úplně novou tváři, v minulé sezóně pár zápasů za muže odehrál, teď se ale stává plnohodnotným článkem týmu!

Post: spojka, Výška a váha: 193 cm a 85 kg

Přichází z: dorost HC Zubří

Statistiky: 21/22 mistr republiky starší dorost HC Zubří, 22/23 mistr republiky starší dorost HC Zubří 21/23, dorostenecký reprezentant ČR

Vyjádření Marka: “Už od malička byl můj sen hrát za A tým mužů tady v Zubří. A tímto děkuji ta nabídku a příležitost. Dále se chci zdokonalovat a učit se od zkušenějších hráčů a být prospěšný v týmu.”

Vyjádření sportovního ředitele, Josefa Mazáče: “Marek je jedním z hráčů ze silného ročníku 2004, který v uplynulé sezóně získal titul mistra republiky ve starších dorostencích. Podpisem smlouvy s Markem družstvo získává další spojku se schopností střelby z větší vzdálenosti a individuální činností v útočné fázi. Marku vítej v A družstvu a ať se ti splní tvé sny!”

Ondřej Krupa

Ondra patřil mezi klíčové hráče staršího dorostu a vysloužil si tak smlouvu v áčku.

Post: střední spojka, Výška a váha: 183cm a 80 kg

Úspěchy: 21/22 mistr republiky starší dorost HC Zubří, 22/23 mistr republiky starší dorost HC Zubří

Vyjádření Ondry: „Pokračovat v klubu jsem chtěl díky dlouhé a těžké cestě zuberskou mládeží, kterou by bylo škoda zahodit. V rozhodnutí mě taky podpořili lidé kolem mě. Jelikož je to moje první sezóna zase o level výš, tak toho neočekávam mnoho. Ze začátku chci pracovat na mém zlepšení.“

Vyjádření sportovního ředitele Josefa Mazáče: „Ondra je dalším hráčem ze silného ročníku 2004, který v této sezóně získal mistrovský titul ve starších dorostencích. Ondra je klasická střední spojka schopná organizace hry v útočné fázi s individuálními schopnostmi. Ondro vítej v A družstvu a ať se ti splní tvé sny!“

Tomáš Kyryljuk

Tomáš Kyryljuk bude hájit barvy Zubří i nadále. Gratulujeme!

Post: levá spojka, Výška: 193, Váha: 92

Vyjádření Tomáše: “V Zubří jsem vyrůstal, prošel jsem všemi dorosteneckymi kategoriemi, mám blízko dovom, takže není důvod nic měnit. Určitě to nebude jednoduché Odešly opory a přišli noví hráči, takže to bude dřina, ale už se nemůžu dočkat na další sezónu.”

Vyjádření sportovního ředitele, Josefa Mazáče: “Tomáš již v loňské sezóně nakoukl do A družstva,kdy svým somatotypem do družstva vnesl dravost a přímočarost. Tomáš si snad podpisem smlouvy splní své sny, vítej v A družstvu.”

Pavel Přikryl

V týmu zůstává i nadále jeho stálice Pavel Přikryl. Pajka spojil své dorostenecké i mužské působení se Zubřím, byť je původem z Hané. Zažil v klubu hodně úspěchu i pádů. Je opravdový srdcař a klub se s ním dohodl na pokračování

Vyjádření Pavla: “V Zubří jsem spokojený, zatím jsem tu odehrál celou svou kariéru, což už je 11 sezón v áčku, plus 4 dorostenecké roky. Vždy jsme měli v kabině dobrou partu nejen spoluhráčů ale i kamarádů, v tom to tu mám rád. Proto jsem se rozhodl zůstat. Doufám, že se nám v příští sezóně podaří navázat na ty poslední dvě sezóny a že se opět porveme o medaile.”

Vyjádření sportovního ředitele Josefa Mazáče: “Pavel patří mezi stálice našeho klubu a jeho zkušenosti jak na hřišti tak v kabině budou v následující sezóně opět zapotřebí. Ať se daří!”

Pavel Dufek

Dalším talentem, který se zapojí s áčkem je Pavel Dufek. Nadaný brankář, jenž je ještě příští sezónu dorostenec, dostane svou šanci s muži

Výška: 198 cm, Váha: 101 kg

Úspěchy: 2x mistr ČR ve starším dorostu

Vyjádření Pavla: “V pokračování tady v Zubří mě vedlo určitě to, že jsem tady od mladšího dorostu a jsem tady spokojený. Jakmile se naskytla tahle možnost pokračovat i nadále, tak jsem byl za ni moc rád. Je to pro mě velká motivace do budoucna. Na další působení v Zubří se těším, bude to pro mě nová zkušenost a výzva.”

Vyjádření sportovního ředitele, Josefa Mazáče: “Pavel je dalším členem kádru, který v letošním roce získal mistrovský titul ve starších dorostencích, se kterým uzavíráme smlouvu. Jedná se o odchovance napajedelské házené, který svými výkony již nakoukl do reprezentačního družstva juniorů i když ještě stále věkem je dorostenec. Díky jeho fyzickým předpokladům a jeho píli se budeme těšit z jeho brankářského růstu! Pavle vítej v A družstvu a ať se ti plní tvé házenkářské sny.”