Prodloužili jsme sérii čtvrtfinále proti Baníku! Ve středu jedeme do Karviné

Díky nedělní výhře o jednu branku jsme celou čtvrtfinálovou sérii proti HCB Karviná prodloužili až do 5. zápasu! Souboj prvního a osmého týmu se tak ve ČF Chance play-off stává nejatraktivnějším soubojem.

3.čtvrtfinále HC ROBE Zubří – HCB Karviná 28:29 (12:13)

1:1. Za takového stavu dnes nastoupilo Zubří proti Karviné. Čtvrtfinálové boje mezi těmito tradičními rivaly byly jako jediné před tímto zápasem nerozhodné. Karviná dnes přijela do Zubří hodně namotivována a chtěla odčinit prohru z druhého čtvrtfinále. Zubřané však nechtěli dát nic zadarmo a nabuzení výhrou z neděle chtěli Karvinou poslat domů za stavu 2:1 pro Zubří. Utkání načali skvěle hosté, kteří vedli v 6. minutě 0:5. Na větší ztrátu hned ze startu reagoval domácí Tonar time-outem. Karviná se držela pětibrankový náskok po většinu prvního poločasu. Ve 25 minutě však začali Zubřané pěknou ofenzivní práci a pěti góly snížili na rozdíl jednoho gólu. Do šaten se odcházelo za stavu 12:13.

Druhou půli načal Hlinka a domácí poprvé od začátku zápasu srovnali. Ve 34. minutě Zubří dokonce vedlo. Na tento nepříjemný fakt hned reagoval svým oddechovým časem Brůna. Až do zhruba 47. minuty byl vždy stav nejtěsnější. Karviná se nicméně trhla a vedla o tři branky. Domácím se nakonec podařilo tento nepříznivý vývoj zastavit a dostat zápas opět do rozstřelu.

O vítězi tak musely rozhodnou sedmimetrové hody. V nich bylo úspěšnější hosté z Karviné, vyhráli je v poměru 3:4.

Sedmičky v rozstřelu dali: Šustáček, Mořkovský, Havran – Gromyko, Solák, Patzel, Plaček

Sedmičky v rozstřelu nedali: Přikryl, Hlinka

Nejlepší střelci: Mořkovský 11/4, Šustáček 5/1, Hlinka 5 – Solák 7/1, Patzel 6/2, Gromyko 4/1

Rozhodčí: Hájek Milan, Nezbeda Michal

Sedmimetrové hody: 6-5 Vyloučení: 4:10

Trenér hostujícího týmu Michal Brůna: „Dnes to byla opět reklama na házenou. Zápas byl tvrdý, rychlý a bojovný. Myslím si, že to byl hodně dobrý zápas.“

Trenér domácího týmu Michal Tonar: „Souhlasím s Michalem. Až na ten zakřiknutý začátek, kde jsme prohrávali. Pak jsme se vrátili k naší hře. Jsem rád, že takové zápasy naši mladí kluci absolvují, zase je to posune. Velké poděkování celému týmu. Dokázali jsme se vrátit do zápasu, což je dobré.“

4.čtvrtfinále HC ROBE Zubří – HCB Karviná 24:23 (14:12)

Po sobotní výhře Karviné v sedmičkovém rozstřelu se utkaly týmy ve stejném čase i dnes. V lepší pozici byli hráči Karviné, jež měli matchball. Jenomže proti pomyslnému postupu do semifinále stál dobře nabuzený domácí tým. Na začátku zápasu byli, stejně jako ve sobotním zápase, lepší hosté z Karviné. Díky třem gólům Patzela a jednomu Mlotka vedli v 7. minutě 1:4. Špatný vstup do utkání, noční můra Zubřanů, se začínala opět projevovat. Nicméně však Valaši dokázali stav hned vyrovnat. Poprvé domácí vedli v 15. minutě, kdy skóroval nejlepší střelec a kanonýr Mořkovský. Největší náskok mělo Zubří díky Hybnerovi v 18. minutě, to vedlo už 10:7. Do konce první půle se ve skórování soupeři střídali. Poslední akcí poločasu byl trhák vyslaný Mizerou na Dobeše, tomu však přihrávku zmařil Solák a hosté si tak do druhého poločasu odnesli dvoubrankovou ztrátu.

Ve druhé půli se nejprve prosadil Užek, na něho reagoval gólem Jurka. Karviná ukrajovala s mírného vedení Zubří a ve 39. minutě už vedla. Svůj dvoubrankový náskok držela Karviná až do 46. minuty. Poté následovala šnůra branek Zubří. Mičkal, Hlinka, sedmička Mořkovský a Havran. Takto po sobě pálili střelci domácích branek. Díky nim vedli Zubřané dvě minuty do konce 24:22. Minutu před konečným klaksonem už jen korigoval Užek. Zubří vyhrálo čtvrté čtvrtfinále a stav je 2:2 na zápasy.

I v tomto nedělním utkání bylo určitě na co se dívat. Reklama na házenou, jak komentoval trenér hostů Brůna již v sobotu, dnes opět stála za to! Na vítězné straně dnes dominoval Mořkovský s desíti úspěšnými zásahy a Šimon Mizera v bráně, který především svým výkonem v první půlce držel domácí ve vedení.

Nejlepší střelci: Mořkovský 10/3, Hybner 4, Hlinka a Havran 3 – Patzel 5, Mlotek a Solák 4

Rozhodčí: Bubeníček Tomáš, Petruška Tomáš

Sedmimetrové hody: 3/4 – 0/0 Vyloučení: 8:4

Trenér domácího týmu Michal Tonar: „Emoce jsou teď strašně silné. Kdybychom před touto sérií chtěli uhrát dvě vítězství s Karvinou, která celou sezónu předváděla dobré výkony a ta dominance byla znát, tak by si někdo klepal na čelo. Musím dnes smeknout před celým týmem. Dokázali jsme přečkat prvotní tlak Karviné. Dokázali jsme se znova zvednout. Poté už rozhodovala každá chybička. Jsem rád, že jsme to po včerejšku zvládli. Konec jsme zahráli už zkušeně. Je cítit, že kluci sbírání každou minutou zkušenosti. Máme dva dny na to, abychom dobře zregenerovali.“

Zubřané tak zajíždějí ve středu znovu do Karviné, kde se utkají v posledním klání, které rozhodne o semifinalistovi, který doplní Duklu, Plzeň a Lovosice. Utkání bude vysílat živě stanice ČT sport.