Porazili jsme Plzeň a držíme domácí neporazitelnost!

Před dnešním utkáním se zuberský brankář Orság nechal slyšet, že vítězství nad Plzní v posledním vzájemném zápase Valachy „nastartovalo“ do dalších bojů. A měl pravdu. Dnes Plzeň Zubřané porazili šestibrankovým rozdílem a mírně tak vybočili ze série vyrovnaných soubojů extraligové nadstavby. Zubří doma vedlo od prvních minut. Ve 27. minutě sice svítilo na ukazateli skóre vyrovnaných 12:12, i pak ale byli Valaši před soupeřem stále o krok napřed. K neudržení byl dneska Trifunovič, sekundovali mu Bechný s Václavem a na začátku druhého poločasu tak vedení domácích utěšeně narůstalo.

zubri_dukla_1328

Vinkelhöfer s Petrovským se sice pravidelně snažili manko umazávat, ve 40. minutě už ale Plzeň prohrávala o pět gólů. V posledních třech minutách zápasu navíc Valaši třemi rychlými zásahy své vedení ještě navýšili a suverénním výkonem ve druhé půli si došli pro bezpečné vítězství.

Zubří – Plzeň 34:28 (15:14)

Nejlepší střelci Zubří: Trifunovič 9, Václav 6, Bechný 5
Nejlepší střelci Plzně: Vinkelhöfer 9/1, Petrovský 6, Kust 5
Sedmimetrové hody: 2/2 – 0/0, vyloučení: 0 – 1, rozhodčí: Opava, Válek, diváků:800