iDnes: Přišel nový partner a házenkáři Zubří chtějí do Evropy!

Předešlou extraligovou sezonu odehráli jako HC Zubří, od nové ponesou házenkáři ve svém názvu jméno nového generálního partnera, firmy Robe z Rožnova pod Radhoštěm. „Kdybychom nesehnali hlavního sponzora, bylo by to hodně špatné,“ oddechl si člen zuberského vedení Jiří Janošek.
zubri_dukla_0867

Trojnásobného mistra podporovaly léta místní Gumárny, v polovině minulého roku však oznámily, že skončí. „Všechny závazky Gumárny splnily do poslední koruny. Z jejich strany bylo dobře, že nám to avizovaly tak dopředu. Mohli jsme se na to připravit,“ pochvaloval si Janošek korektní jednání Gumáren a zmínil také pomoc kraje. „V první fázi nám poskytl finanční částkuna překlenutí doby bez generálního partnera.“

Házenkáři se dohodli se společností Robe na jednoleté smlouvě. „Ale věřím, že navážeme dlouhodobou spolupráci,“ přeje si manažer oddílu Pavel Mikulenka, který kontrakt dojednával. „Rozpočet bude o něco vyšší. Chceme klub dostat ekonomicky na takovou výši, aby nám neodcházeli hráči za lepším do Plzně nebo Hranic.“

Ve smlouvě jsou také bonusy, které začínají postupem do extraligového semifinále. „Semifinále nám garantuje evropský pohár a máme zájem, abychom ho zase hráli,“ naznačil Janošek. Zubří se v nich naposledy ukázalo vmistrovskésezoně 2011/12 ve Vyzývacím poháru.

Kádr mužstva budují v Zubří s výhledem na česko-slovenskou interligu, která se za rok obnoví. „Chceme využít potenciál dorostenců, kteří jsou tak úspěšní,“ zmínil Janošek medailovou žeň nastupující generace. Starší dorostenci získali stříbro, mladší přidali k republikovému titulu triumf v česko-slovenském poháru.

Zubří přitom stále hledá posily do A-týmu, kromě Tomáše Říhy však zatím nikoho nepodepsalo. Nejistý dál zůstává osud ostré aspojky Adama Rečka. „S Kopřivnicí se nemůžeme dohodnout na finanční kompenzaci,“ mrzí Janoška.

Autor:fop

Zdroj:http://sport.idnes.cz/zubri-sponzor-pohary-0tr-/hazena.aspx?c=A160606_083505_hazena_rou