Přímý přenos TVCOM 7.12.2014 v 10:30

Ještě tři kola odehrají v tomto kalendářním roce extraligoví házenkáři. Co uvidí fanoušci házené na extraligových palubovkách o prvním prosincovém víkendu?

Opravdu atraktivní podívaná se odehraje na palubovce Plzně. Zápas mezi Talentem M.A.T. Plzeň a Gumárnami Zubří je jasným šlágrem čtrnáctého kola. „Tady nebylo co řešit a myslím, že celé házenkářské hnutí se těší na nedělní souboj prvního s druhým,“ říká házenkářský expert Karel Nocar. Oba týmy mají stejně bodů, domácí o sedm branek lepší poměr skóre. „Doopravdy se těším na zápas brankově potentních Valachů, kteří přijedou dobývat nejpevnější obranný val extraligy z Plzně,“ doplňuje Nocar. Ano, Zubří nastřílelo za třináct kol nejvíce branek, Plzeň jich naopak nejméně inkasovala. „Na co budou oba týmy sázet je z uvedeného zřejmé. Navíc jsem zvědavý, jak v takovém zápase, kde jde nejen o první místo v tabulce, ale i o prestiž a psychickou výhodu směrem dál, zvládnou svou roli klíčoví hráči obou týmů. Myslím si, že rozhodovat bude mentální nastavení. A ten, kdo dokáže udržet menší počet slabých momentů a v kratším čase, a naopak ten, kdo bude v silných momentech co nejdelší dobu ‚killer‘, bude brát body!“ dodává Nocar.