Přímý přenos na TVCOM dnes!

HBC Ronal Jičín (8. místo, 6 b.) – HC ROBE Zubří (4. místo, 12 b.) pátek 28. října v 18:00 h.

Bilance Extraligy 2015/2016: 0 – 0 – 4, 103:121

Petr Babák, trenér HBC Ronal Jičín: „Přijede velmi kvalitní soupeř, který sice utrpěl odchodem Řezníčka, ale naopak velmi posílil obranu zkušeným Tomášem Říhou. Zubřané mají dobře zvládnutý rychlý přechod do útoku jak první, tak i druhou vlnou. Zubří má kvalitu na všech postech, takže je těžké se na někoho konkrétního zaměřit. Budeme spoléhat na naši dobrou agresívní obranu. Chceme navázat na úspěšné domácí utkání s Litovlí a divákům nabídnout pěkný zápas. I když je Zubří favoritem, chceme doma uspět.“

David Machalický, brankář HBC Ronal Jičín: „Zubří patří mezi užší špičku české extraligy, což potvrdilo i v minulém kole proti Karviné. Naší výhodou by mohlo být domácí prostředí, protože venku zatím Zubří není tak suverénní jako v domácích zápasech. My se každopádně musíme opřít o náš kvalitní a disciplinovaný výkon, bez kterého by bylo velmi těžké uspět. Zubří má podobně jako Dukla největší sílu v kvalitní, agresivní obraně a přechodu do rychlého protiútoku, což si musíme tentokrát pohlídat.“

Andrej Titkov, trenér HC ROBE Zubří: „ Určitě nás v Jičíně nečeká lehký zápas, jedná se o velmi nepříjemného soupeře. I když výsledky Jičína nebyly z počátku sezóny optimální, je to konsolidované družstvo, které má ve svém středu zkušené hráče ostřílené extraligou. Nám se v Jičíně v posledních letech daří a na to bychom chtěli navázat. Kádr je až na drobné šrámy některých hráčů z posledního utkání v pořádku, chybí nám pouze dlouhodobě zraněný Radek Číž.“

Matěj Šustáček, spojka HC ROBE Zubří: „Já osobně jičínské prostředí nemám moc v lásce. Vždy nám tam trošku trvá, než se dostaneme do tempa. Základ domácího družstva je dlouho pospolu, navíc byl kádr před sezónou doplněn o zkušeného Jirku Vítka a o Iva Šafáře, který má zkušenosti se soutěžemi v zahraničí. Specifická je taky agresivní obrana domácích. My bychom chtěli potvrdit narůstající formu a v Jičíně uspět.“