Přímý přenos HCB OKD Karviná – HC Gumárny Zubří

Druhé kolo nejvyšší české házenkářské soutěže mužů je na programu o víkendu 12. a 13. září. Poprvé v této sezóně se extraligová házená ukáže v přímém přenosu na televizních obrazovkách a hned na úvod soutěže setelevizním divákům představí úřadující český mistr Talent M.A.T. Plzeň, na jehož palubovku zavítá loni osmý celek extraligy SKP Frýdek Místek.

Západočeši vstoupili do soutěže těsnou výhrou na palubovce Brna. Loni to byl právě výběr Frýdku-Místku, kdo dokázal plzeňského suveréna nejvíce potrápit, byl jediným hostujícím přemožitelem Plzně za celou sezónu. „Dramatické utkání v Brně jsme zvládli. Bylo to těžké, tam se nám těžko vyhrává. Frýdek nás loni porazil v hale na Slavii, takže ne úplně v domácím prostředí. Připravujeme se na ně ale poctivě, nechceme nic podcenit! Chceme, aby se domácí prostředí stalo znovu naší velkou výhodou a rádi bychom navázali na loňskou sezónu, kdy jsme doma neprohráli,“ řekl k víkendovému duelu trenér Talentu M.A.T. Plzeň Martin Šetlík.

Diváci v plzeňské hale také uvidí na palubovce nového maskota domácího týmu a zabojují o sadu mistrovských dresů, házenkáři si pro ně připravili i originální videopozvánku. Frýdecko-místečtí si v prvním kole nového extraligového ročníku vedli též dobře, HC Zlín porazili čtyřbrankovým rozdílem a ambice týmu jsou letos v podstatě medailové. Ve Frýdku-Místku se proto nebojí ani plzeňského mistra.

Tradiční valašsko-slezské derby se pak odehraje v Karviné. Domácí Baník OKD přivítá Gumárny Zubří a toto utkání se tradičně těší velké návštěvnosti a pozornosti fanoušků. Zubřanům se vrátila do branky z francouzského angažmá jejich brankářská opora Milan Malina, Karviná před sezónou posílila o dvojici házenkářů z jižní Evropy – Srba Bugarčiće  a Bosňana Skrobiće, jinak doplnila tým vlastním kvalitním dorostem, který se pokusí zastoupit kanonýra Chudobu. Východorepublikové derby je na programu, stejně jako zápas v Plzni, v neděli dopoledne.

Kopřivnice je po roce stráveném v první lize zpátky v extralize, s níž má mnoholetou zkušenost, pro letošek bude ale přesto nosit nálepku „nováčka“. Té se s kopřivnickým návratem zbavil tým Tatranu Litovel a právě tyto dva „nováčkovské“ celky se utkají v neděli odpoledne a uzavřou druhé extraligové kolo. Litovel se v přípravě prezentovala dobrými výkony, v prvním kole ale nestačila na Jičín, body však nevybojovali ani házenkáři Kopřivnice. „První čtyři kola budou pro nás velice důležitá. Naše úvodní dva domácí duely hodně napoví, jakým směrem se budeme v extralize ubírat,“ řekl krátce před startem soutěže trenér Kopřivnice Ivo Vávra.

V neděli dopoledne ještě mohou vyrazit fanoušci házené do haly v Hranicích, kam přijede bojovat o další body Dukla Praha. Oba celky v prvním kole zvítězily a vzhledem k ambicím na umístění na špici tabulky se budou rvát o každý bod. O den dříve, v sobotu odpoledne budou sehrána utkání na palubovkách Zlína a Lovosic. Zatímco HC Zlín po porážce, kterou utrpěl v prvním kole v zápase s Frýdkem-Místkem, bude chtít v domácí premiéře obrat o body házenkáře HBC Ronalu Jičín, FCC Město Lovosice, které má zatím na kontě jen bod za remízu se Zubřím, bude hájit domácí tvrz před týmem KP Brno, které v prvním kole pořádně potrápilo výběr Plzně.