PREVIEW: Strakonice – Zubří

Druhé kolo Chance Extraligy přinese souboj Zubří se Strakonicemi. Ve Strakonicích jsme si minulou sezónu víceméně vybojovali play-off. Díky specifickému prostředí ve strakonické „Dudák aréně“ očekáváme velice těžký boj. Jihočeši sice v prvním kole extraligy propadli v Karviné, v sobotu však očekáváme úplně jiný souboj.

Strakonice ohlásily před sezonou několik změn v kádru. Z těch nejvíce „bolestivých“ to jsou dvě jména. Do Plzně se vrátil Leonard Kaplan a tamtéž zamířil i Martin Nový. Do Strakonic naopak přišli Nolč, Bernhard, Zdychynec a Jareš.

Trenér Peter Dávid

“Strakonice prohrály vysokým rozdílem v Karviné, doma jsou to vždy ale úplně jiné Strakonice. Víme, jak to tam vypadalo loni. Musíme ustát tlak publika, které je díky stavbě haly velice blízko hrací ploše. Bude to těžký zápas, který musíme zvládnout.”

Spojka Marek Pšenica

“Strakonice jsou mladý tým stejně jako my, takže očekávám zápas ve vysokém tempu. Proti Brnu jsme udělali spoustu technických chyb a těch se teď musíme vyvarovat.”

H2H

Bilance Strakonic: Karviná – Strakonice 32:14

Bilance Zubří: Zubří – Kopřivnice 26:25

Vzájemná utkání: 12.11. 2022 Zubří – Strakonice 34:24, 4.3.2023 Strakonice – Zubří 28:33