PREVIEW semifinále ČP: Zubří – Lovosice

Začátek sezóny nebyl ideální, avšak v současné době jsme v dobré formě, neboť jsme neprohráli v posledních třech utkáních. Nejprve jsme získali body ve Frýdku-Místku, následně jsme doma porazili Jičín a v derby s Kopřivnicí jsme vybojovali bod za remízu. Naše bodové konto Extraligy aktuálně čítá třináct bodů, což nám přisuzuje osmou příčku. Na poslední chvíli nám ještě odpadl zápas se Strakonicemi, které kvůli kalamitnímu stavu nedojely.

Dnes se ale hraje Český pohár a my se můžeme do finále podívat po 12 letech! Soupeřem nám jsou Lovosice, jenž se také ze začátku sezóny trápily. Teď mají na svém kontě výhru s Plzní a Duklou a patří jim 4. pozice v Extralize.

Domácí prostředí zažijeme v letošním ročníku domácího poháru vůbec poprvé. O výhodě zuberského prostředí hovoří také trenér Dávid.

 

Trenér Peter Dávid

“Očekáváme velmi vyrovnané utkání. Lovosice jsou soupeř, který nám moc nesedí, v lize s nimi nemáme vůbec dobrou bilanci. Jsme moc rádi, že se můžeme konečně ukázat v domácím poháru před zuberským publikem. Chceme výhodu domácího prostředí využít. Očekáváme plný dům.”

Pivot Filip Šišák

“Čeká nás těžké semifinále. Lovosice jsou kvalitní tým jak v útoku, tak i v obraně. Pokud chceme postoupit do finále musíme podat nadstandardní výkon.”

 

H2H

Bilance Lovosic: Brno – Lovosice 25:23, Lovosice – Plzeň 29:28, Lovosice – Dukla 33:24

Bilance Zubří: Kopřivnice – Zubří 29:29, Zubří – Jičín 30:25, Frýdek-Místek – Zubří 27:30

 

Semifinále ČP: HC ROBE Zubří – Lovci Lovosice

6. prosince 2023 v 18:00

VSTUPENKY V PRODEJI

 

Rozhodčí: Hanák Michal, Pavlíček Luboš

banner2