PREVIEW: Karviná – Zubří

Tahák kola bude k vidění v Karviné, kam v sobotu jedeme odehrát 3. kolo Chance Extraligy. Oba celky stihly v aktuálním ročníku nejvyšší české ligy dva zápasy a oba zatím neokusily hořkost porážky. My máme sice na svém kontě jednu prohru, bylo to však na mezinárodní scéně, kde jsme ve dvojzápasu prohráli v Evropském poháru s Brnem. Druhé utkání jsme sice vyhráli, v součtu byl úspěšnější Kénik.

Zubří teď čeká další těžká zkouška v podobě Karviné. Druhý tým uplynulé sezony vyhrál posledních sedm vzájemných utkání. Prosincové semifinále Českého poháru ale bylo ve prospěch Baníku kontumováno. Ondřej Skalický a Oliwier Kaminski jsou zatím nejúspěšnějšími střelci svých týmů. Karvinský borec skóroval dvanáctkrát, zatímco Kaminski má na svém kontě deset branek.

Fanoušci si toto klasické derby můžou vychutnat přímo v Karviné, kam doufáme zavítá co nejvíce Zubřanů nebo také u televize na internetovém přenosu ČT sport plus.

Trenér Peter Dávid

“Zápasy s Karvinou jsou tradičním derby a čekáme podporu zuberských fanoušků přímo v Karviné. Na zápas se hodně těšíme, uvidíme taky jak dokážeme tak silnému soupeři vzdorovat. Domácí jsou ale favoritem zápasu. My jedeme na zápas, ve kterém nemáme co ztratit.”

Spojka Mikuláš Kucsera

“Karviná bude hodně silný soupeř, mají letos silný kádr, udrželi si ho z loňska a to je jejich velkou výhodou. My se musíme především soustředit na svou rychlou hru. Abychom v Karviné vyhráli, musíme do toho dát vše. Bez stoprocentního výkonu to stačit nebude.“

H2H

Bilance Karviné: Jičín – Karviná 26:30, Karviná – Strakonice 32:14

Bilance Zubří: Zubří – Brno 32:28, Strakonice – Zubří 22:34, Brno – Zubří 28:22

3. kolo: HCB Karviná – HC ROBE Zubří