Preview: HC ROBE Zubří – KH ISMM Kopřivnice

V sobotu to vypukne. Začíná další ročník české Extraligy mužů. Domácí HC ROBE Zubří změří síly v derby s Kopřivnicí. Očekávání obou týmů jsou velká a proto nebude o kvalitní házenou nouzi.

Bude to zápas týmů, které v minulé sezoně do poslední chvíle sváděly tuhé boje o postup mezi nejlepší osmičku. Nakonec jsme se radovali z postupu my, ve čtvrtfinále navíc vyřadili favorizovanou Duklu. Následné semifinále s Plzní a souboj o 3. místo s Lovosicemi však už bylo nad naše síly. Za to na Kopřivnici zbyly boje v play-out, o záchranu však hrát nemusela, celou sérii opanovala.

Zubří nahradilo své odchody klíčových hráčů zahraničními akvizicemi. Kopřivnice také posílila a tentokrát nebere nic jiného než play-off. V moravském celku sice ukončil kariéru brankář Marek Žingor, za to si ale Moravané vyhlédli z Hranic Miroslava Halamu a Šimona Siročáka. Derby týmů, které od sebe dělí necelých 30 km, dozajista nabídne dechberoucí podívanou.

Trenér Peter Dávid

“První kolo je vždycky velká neznámá, je to ale derby a hrajeme doma. Až po zápase budeme vědět, kde se asi nacházíme. Těšíme se, že to začne naostro.”

Spojka Ondřej Mika

“Konečně to vypukne, těšíme na první utkání sezóny. Chceme zvítězit a těšíme se, že budeme hrát zase před plnými tribunami a na to, jak nás diváci poženou kupředu. V šatně je zdravé napětí a očekávání. Kopřivnice měla dobré výsledky v přípravných zápasech, musíme do toho jít naplno, aby nás to nakoplo do zbytku sezóny.”

H2H

10.12.2022 Kopřivnice – Zubří 33:23