PREVIEW dohrávky 3.kola: Zubří – Jičín

Kvůli utkání Evropského poháru, které bylo odehrálo 16. září proti Brnu, byl duel 3. kola Chance Extraligy s Jičínem odložen až na středu 22. listopadu. Oba celky dělí momentálně v tabulce Chance Extraligy jediný bod. Vítěz středeční dohrávky tak bude mít větší možnost hrát o postup do play-off.

Jičín střídá výkony jako na houpačce, po těsné výhře s Frýdkem-Místkem padl s Kopřivnicí, znovu se mu ale podařilo zabrat a uspěl ve Strakonicích.

Nám se podařilo přivést body z Frýdku a udržet se tak v úzké skupině týmu na hranici postupu. Pokud předvedeme výkon jako ve Frýdku, budeme moci slavit další dva body do tabulky.

Trenér Peter Dávid
“Jičín je hodně nevyzpytatelný soupeř, mají kvalitní výsledky. Těsně prohráli v Lovosicích, vyhráli teď ve Frýdku. V podstatě ani nevíme, co od nich máme ve středu očekávat. My jsme rádi za vítězství ve Frýdku-Místku, napravili jsme prohru s Veselím. Chtěli bychom pokračovat ve tomto výkonu. Musíme tento zápas zvládnout, bude to ale hodně vyrovnané. Zápas pro nás bude směrodatný. Očekáváme podporu našich fanoušků, kteří jsou důležitou součástí a vždy jedním z klíčových faktorů.”

Pivot Adam Přerovský
“Rádi bychom navázali na zlepšený výkon z Frýdku. Ukázali jsme, že máme na to vyhrávat i venku. Teď hrajeme ale doma a požene nás domácí prostředí. Dva body proti Jičínu tak jsou pro postup do play-off více než důležité.”

H2H

Bilance Jičína: Strakonice – Jičín 27:31, Jičín – Kopřivnice 23:30, Frýdek-Místek – Jičín 28:29

Bilance Zubří: Frýdek-Místek – Zubří 27:30, Zubří – Nové Veselí 27:29, Lovosice – Zubří 38:31

3. kolo: HC ROBE Zubří – O2XYWORLD HBC Jičín