PREVIEW 9. kola: Brno – Zubří

Již třetí vzájemné zápolení v této sezoně čeká házenkáře z Králova Pole a Zubří. Oba soupeři se totiž utkali i v prvním kole Evropského poháru, kde mělo nakonec více štěstí Brno. Kéniku se úvod sezony povedl a s 12 body figuruje na čtvrté pozici. ROBE kleslo po porážkách s Duklou a Plzní až na 8. místo. V aktuálním ročníku je to 1:1 na zápasy a v obou případech zvítězil domácí tým. Bude to platit i tentokrát?

Trenér Peter Dávid

“Pro nás je to známý soupeř. Určitě jedeme do Brna udělat vše proto, abychom dovezli další body z venku. Brno je rozjeté, mají výborné výsledky v lize a navíc ztrácí do odvety s Italy jen jeden gól. Takže to bude hodně těžké, uděláme ale co je v našich silách.”

Pivot Bogdan Đurović

“Očekáváme velice těžký zápas. Rivalita mezi námi a Brnem je umočněná vzájemnou konfrontací v Evropském poháru. Díky dvěma pohárovým zápasům si myslím, že budeme na Brno dobře připraveni. Jdeme si pro vítězství, vydáme ze sebe to nejlepší.”

H2H

Bilance Brna: Fasano – Brno 29:28 (EHF), Zlín – Brno 15:35 (ČP), Brno – Jičín 34:28

Bilance Zubří: Zubří – Plzeň 30:35, Dukla – Zubří 36:30, Zubří – Maloměřice 34:17

9. kolo: SKKP Handball Brno – HC ROBE Zubří