PREVIEW 8.kola: Zubří – Plzeň

V sobotu absolvujeme druhé náročné utkání za sebou, v tom poslední jsme nestačili na Duklu a aktuálně se nacházíme na sedmém místě.

Talent tým Plzeňského kraje se díky výhře nad Baníkem Karviná osamostatnil na čele tabulky Chance Extraligy. Další těžká výzva ho čeká už o víkendu, jelikož zápas v Zubří slibuje atraktivní a napínavou podívanou.

S Plzní jsme se střetli v posledním semifinále play-off, kde pozdější vítěz celé soutěže Talent zvítězil 3:1 na zápasy.

V současné době hrozí ze strany Zubří největší nebezpečí od Matěje Havrana s Oliwierem Kaminskim, ti mají na svém kontě 25 a 21 tref. Na druhé straně bude hrozit  Nikola Kosteski a Daniel Bláha, jelikož oba hráči nastřádali už přes čtyřicet branek.

Trenér Peter Dávid

“Do Zubří zavítá mistr a TOP tým české ligy, mají fantastickou formu. My se pokusíme o zisk bodů, což by byl pro nás hodně cenný skalp. Bez diváků to však nepůjde. Věřím, že se v hale ukáže co nejvíce lidí a zopakujeme si atmosféru z loňského semifinále.”

Křídlo Tomáš Mičkal

“Doufám, že předvedeme diametrálně odlišný výkon oproti zápasu na Dukle, a i s tak těžkým soupeřem, jakým Plzeň bezpochyby je, uhájíme domácí tvrz a dva body zůstanou doma.”

H2H

Bilance Plzně: Plzeň – Karviná 28:22, Úvaly – Plzeň 22:38 (ČP), Jičín – Plzeň 34:37

Bilance Zubří: Dukla – Zubří 36:30, Zubří – Maloměřice 34:17, Litovel – Zubří 28:37 (ČP)

8. kolo: HC ROBE Zubří – Talent tým Pl. kraje