PREVIEW 7. kola: Dukla Praha – Zubří

Ve čtvrtek na nás čeká souboj týmů, které poznaly hořkost porážky jen na půdě Karviné. Dukla prohrála v minulém kole o dvě branky, my jsme ve 4. kole podlehli Baníku o pět branek. Duel proti pražské Dukle tak má předpoklady být velice vyrovnaným.

V minulé sezóně jsme Duklu vyřadili ve čtvrtfinále a poslali jí do bojů o 5. až 8. místo. Boje o páté místo zvládla. V konečném pořadí jsme tak skončili hned za ní.

Pro letošní sezónu zvolila Dukla Praha po dlouhých letech jiné domácí prostředí a to Sportovní centrum Řepy, které se v poslední době čím dál více stává zámezím reprezentace Česka. Jejich hru zdobí převážně přechod do rychlého útoku a dynamika.

 

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „Dukla je teď na vlně, mají formu, prohráli jen jednou v Karviné. Očekávám jeden z těch nejtěžších zápasů. Dukla bude určitě favorit, trápí nás opět marodka, což je velice nešťastné. Uvidíme, kdo vlastně ve čtvrtek nastoupí do autobusu, máme to hodně otevřené.“

Matěj Havran, spojka HC ROBE Zubří: „Čeká nás další souboj s týmem z vrchní části tabulky. Pokud chceme udržet krok s těmi nejlepšími, měli bychom urvat nějaký bod i na venkovním hřišti.“

 

H2H

Bilance Dukly: Karviná – Dukla 27:25, Dukla – Jičín 36:27, Strakonice – Dukla 23:35

Bilance Zubří: Zubří – Maloměřice 34:17, Litovel – Zubří 28:37, Karviná – Zubří 25:20

 

7. kolo: HC Dukla Praha – HC ROBE Zubří

čtvrtek 5. října 2023 v 18:00

Rozhodčí: Hájek Milan, Kozler Tomáš

banner2