PREVIEW 26. kola: Zubří – Frýdek-Místek

Poslední utkání základní části je tady. Již před posledním utkáním s Frýdkem víme, že se už nijak posunout nemůžeme. Díky lepší bilanci s Brnem jsme Kénik předběhli a víme, že jdeme na Lovosice. Frýdek-Místek svého soupeře už taky zná, bude jím Talent Plzeň. Zápas je však kvůli reprezentační pauze (11.3. – 17.3.) na delší dobu posledním. Čtvrtfinále rozehrajeme 23. března venku.

V zápase proti Frýdku budeme chtít odčinit velice špatný výkon z 2finále Českého poháru, kde jsme podlehli vysoko rivalovi z Karviné. Proti sobotnímu soupeři jsme předvedli v podzimní části solidní výkon, kdy jsme hlavně díky prvnímu poločasu udrželi náskok a zvítězili 27:30.

Trenér Peter Dávid

“Bude to zápas, ve které nejde už o konečné umístění, jde ale o celkovou prestiž a naladění se před play-off. Rádi bychom zapojili celý kádr a zápas odehráli hlavně pro fanoušky. Zaslouží si výhru.”

Křídlo Jakub Cibulec

„Před posledním kolem základní části víme, že obsadíme šesté místo. Pro naši pohodu, zvednutí sebevědomí do play-off a zlepšení nálady po finále Českého poháru chceme toto utkání zvládnout a uzavřít základní část výhrou. Do utkání dáme vše, ať před domácím publikem zvítězíme.”

H2H

Bilance Frýdek-Místek: Frýdek-Místek – Karviná 28:33, Jičín – Frýdek-Místek 19:30, Frýdek-Místek – Strakonice 34:33

Bilance Zubří: Karviná – Zubří 27:17 (ČP), Nové Veselí – Zubří 25:29, Zubří – Lovosice 33:35

26. kolo: HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek