PREVIEW 23. kola: Hranice – Zubří

Po úspěšném domácím utkání proti Brnu nás čeká další výzva v podobě dopoledního nedělního utkání v Hranicích. Cement se aktuálně nachází na 11. příčce, se stejným bodovým ziskem jako Strakonice. Hranice však svůj zisk vybojovaly již před koncem roku, za to Strakonice posbíraly 4 body během jara.

Hranice se opírají hlavně o mladé hráče, většinou z ostatních extraligových a prvoligových klubů. V týmu Radima Brože můžeme najít taky několik jmen, které mají co dočinění s působením v Zubří – Třeštík, Korger, Dořičák, Kučera, Polášek, Padalík a Galia. Výčet bývalých Zubřanů není krátký a proto se bude určitě jednat o velký souboj. 

Hranice se netají tím, že chtějí spoléhat na mladou generaci a udržet se v Extralize. Právě pro Hranice jsou domácí zápasy a ještě k tomu derby ideální příležitostí pro zisk bodů. My jedeme do Hranice v roli favorita s tím, že chceme potvrdit formu, která nás v posledních utkáních doprovází. 

Minulou sezónu jsme z hranické půdy odjeli pouze se ziskem jednoho bodu a v sezóně 2019/2020 nás prohra v Hranicích stála postup do play-off. Je na čase nepřízeň osudu v Hranicích zlomit a odvést si dva body. 

 

Trenér Peter Dávid

“V Hranicích se hraje v atypický čas. Musíme být ihned ve střehu. Nikdy se nám nepodařilo v Hranicích předvést přesvědčivý výkon a proto musíme do zápasu vletět svědomitě a silně koncentrovaně. Chceme si udržet kvalitu z posledních utkání a žádné zaváhání není na místě, Hranice by toho mohly využít.”

Pivot Bogdan Durović

“Očekávám těžké utkání. Pro hranický tým znamená domácí prostředí velkou výhodu. My se teď cítíme dobře a chceme navázat na hodně kvalitní sérii.”

 

H2H

Bilance Hranic: Karviná – Hranice 26:16, Hranice – Jičín 23:25, Strakonice – Jičín 27:25

Bilance Zubří: Zubří – Brno 30:24, Zubří – Strakonice 46:26, Plzeň – Zubří 26:23

Zápas podzimní části: Zubří – Hranice 28:23

 

23. kolo: TJ Cement Hranice – HC ROBE Zubří

25. února 2024 v 11:30

 

Rozhodčí: Beňuš Vojtěch, Uhlíř Jakub

banner2