PREVIEW 22. kola: Zubří – KP Brno

„Kénik“ Brno, jak se královopolskému týmu přezdívá má za sebou velmi povedený vstup do sezóny, kdy se pohyboval na nejvyšších příčkách. Teď jeho výkonnost zaostává za očekáváním, nicméně hovoříme o velice dobře poskládaném a zkušeném týmu.

Brno vsází hlavně na hru spojek. Útočná trojice Kocich, Kukulovski a Vukičević předvádí během sezóny velké gólové hody. V zimní přestávce brněnský kádr posílil chorvatský pivot Čorič, na limitovaný přestup přišel z Veselí David Šůstek a taky Brno využilo rozvázání kontraktu s Jakubem Krupou a angažovalo ho do svých řad.

Nám se v posledních utkáních daří, a štěstěna se začíná obracet našim směrem. Do utkání již zasahují vyléčení hráči a sestava se tak stává velice konkurenceschopnou. K zápasu proti Brnu přistupujeme se vší počestností a jdeme před domácím publikem urvat další dva body!

Utkání rovněž bude vysílat stanice ČT Sport, a to od 16:50.

Trenér Peter Dávid

“S Brnem máme dost zkušeností ze startu sezóny. Musíme udělat vše pro to, abychom doma vyhráli. Zápas v Evropském poháru jsme taky doma vyhráli. Musíme se odlepit od ostatních týmů, které jsou na hranici play-off. Sílu Brna, která spočívá hlavně v jejich kvalitních spojkám, však známe. Potřebujeme ale bodovat.”

Spojka Ondřej Mika

“Čeká nás strašně těžké a důležité utkání. Musíme to zvládnout, nemůžeme si dovolit jakékoliv zaváhání. Doufám, že nám pomůžou i diváci a přijdou se podívat a povzbudit.”

H2H

Bilance Brna: Brno – Karviná 22:30, Jičín – Brno 31:23, Brno – Strakonice 29:25

Bilance Zubří: Zubří – Strakonice 46:26, Plzeň – Zubří 26:23, Zubří – Dukla 29:29

Zápas podzimní části: Brno – Zubří 27:23