PREVIEW 17. kola: Zubří – Karviná

V dnešním tradičním derby 17. kola Chance Extraligy se chystáme přivítat do svého domácího prostředí soupeře HCB Karviná. Baník Karviná patří mezi špičku české házenkářské Extraligy a letošní sezóna není výjimkou. Slezané potvrdili svou kvalitu a jako jediný český tým se probojovali do jarní fáze Evropského poháru, když porazili dvakrát bosenský Leotar. Jejich dalším soupeřem bude tým z Rumunska, a to Steaua Bukurešť.

Pro náš tým je to poslední klání před vánoční přestávkou, zatímco pro Karvinou nikoli. Následuje ještě jedno domácí utkání s Maloměřicemi a poté se utká v poháru v Brně, kde bude rozhodnuto o našem soupeři pro finále Českého poháru.

V paměti nám stále rezonuje podzimní zápas na půdě Karviné, kde jsme podlehli 25:20. Tento výsledek nám dodává motivaci k odvetě a ukázat našim fanouškům, že jsme se od té doby posunuli vpřed a body zůstanou doma! Čeká nás vášnivé střetnutí plné dramatu, které jistě neurazí žádného příznivce házené.

Pojďme podpořit naše ogary a společně vytvořme výjimečnou atmosféru v ROBE aréně!

Trenér Peter Dávid

“Byl bych rád, aby se nám vrátili hráči, kteří byli na Jičín nemocní. Proti Karviné potřebujeme mít co nejvíce hráčů k dispozici. Za toho dva a půl roku, co jsem v Zubří, nemáme proti Karviné úplně dobrou bilanci. Víme, že přijede top mančaft i s diváckou podporou. Zvládají teď vše, jsou v poháru domácím i evropském. Byli bychom rádi, kdybychom chytli velkou formu právě na tento zápas i vzhledem k tomu, že je to poslední zápas v roce. Dáme do toho úplně vše.”

Křídlo Tomáš Mičkal

“Zápas s Karvinou by si fanoušci neměli nechat ujít. Vždycky je to vyhecované derby a já věřím, že poskládáme co nejsilnější sestavu a k Vánocům si nadělíme dva body.”

H2H

Bilance Karviné: Karviná – Leotar 28:21 (EHF), Karviná – Jičín 28:17, Leotar – Karviná 27:28

Bilance Zubří: Jičín – Zubří 34:32, Zubří – Lovosice 27:25 (ČP), Kopřivnice – Zubří 29:29

17.kolo: HC ROBE Zubří – HCB Karviná