PREVIEW 16. kola: Jičín – Zubří

Podruhé v krátké době se potkáváme s Jičínem. Na konci listopadu jsme doma dohrávali 3. kolo Extraligy, které bylo z důvodu naší účasti v EHF Evropském poháru přesunuto. S Jičínem jsme hráli výborný první poločas se stavem 18:10. Ve druhém poločasu jsme vypadli z rytmu a soupeři dovolili snížit, nicméně jsme vyhráli o pět branek 30:25.

V sobotu jedeme na specifickou půdu Jičína, který letos předvádí velice vyrovnané výkony a nejednoho favorita potrápil. Aktuálně se nachází na 10. pozici s devíti body. Na nás, na příčce 8, ztrácí 4 body. Nás ale táhne kupředu hlavně postup do finále Českého poháru a taky velice dobrá série utkání.

Jičín táhnou především spojky Dolejší, Hlipala a mladý Doškář. Nejlepším střelcem našeho soupeře je již zmíněný Jiří Dolejší, jenž má na kontě 64 branek. Sekunduje mu slovenský sniper na levé spojce L’uboš Hlipala.

Trenér Peter Dávid

“S Jičínem hrajeme v krátké době již podruhé. U nás hráli výborný druhý poločas. Doma budou chtít ukázat svou kvalitu. My máme teď určitou formu a chtěli bychom to zase někde posunout. Očekávám velmi vyrovnaný zápas. Doufám, že se budeme prezentovat podobně jako doma v poháru s Lovosicemi.”

Brankář Pavel Dufek

“Na jičínské půdě to bude určitě jiný zápas než byl doma. Proto nesmíme nic podcenit, musíme do toho dát vše a poprat se o dva body.”

H2H

Bilance Jičína: Karviná – Jičín 28:17, Zubří – Jičín 30:25, Strakonice – Jíčín 27:31

Bilance Zubří: Zubří – Lovosice 27:25 (ČP), Kopřivnice – Zubří 29:29, Zubří – Jičín 30:25

16.kolo: O2XYWORLD HBC Jičín – HC ROBE Zubří