Preview 12. kola: Zubří – Nové Veselí

V nadcházejícím 12. kole Chance Extraligy se představí HC ROBE Zubří doma proti TJ Sokol Nové Veselí, a to ve střetnutí plném očekávání. Pokud chceme pomýšlet na play-off, měli bychom proti týmu z Vysočiny plně bodovat. Týmy se střetnou v tradičním zuberském čase od 18 hodin a jak naznačují předzápasové komentáře trenéra a spojky obou týmů, očekává nás vyrovnaný a bojovný duel.

Trenér Peter Dávid vidí ve svém soupeři tvrdý oříšek. Připomněl nedávný zápas Nového Veselí s Karvinou, kde domácí tým předváděl statečný výkon. „Veselí bude opět těžkým soupeřem, doma remizovali s Karvinou, vedli dokonce o čtyři góly. Takže už jen z tohoto pohledu se bude jednat o velice houževnatého soupeře. Navzdory náskoku o čtyři góly nakonec došlo k remíze.“ Dávid zdůrazňuje, že domácí prostředí pro něj a jeho tým znamená zcela odlišný herní přístup a s podporou vlastních fanoušků mají za cíl vybojovat vítězství. „My hrajeme doma úplně jinak než venku a za podpory domácího publika chceme a musíme vyhrát. Uděláme maximum pro vítězství.”

Letní posila Oliwier Kaminski  se zaměřuje na návrat k dobrým výkonům po několika neuspokojivých zápasech. Je si vědom obtíží, které Nové Veselí představuje, a zdůrazňuje, že oba body jsou pro jeho tým klíčové. “Zápas proti Novému Veselí nebude jednoduchý. Už ale musíme po několika nezdařených utkáních v Extralize ukázat dobrou házenou a udělat vše proto, abychom udrželi oba body.”

Nové Veselí ukázalo svou sílu v remízách s Karvinou a Jičínem, což naznačuje, že jsou schopni doma obrat favority a v bouřlivé kulise venkovních zápasů bodovat.

H2H

Bilance Nového Veselí: Nové Veselí – Karviná 24:24, Brno – Nové Veselí 30:22 (ČP), Jičín – Nové Veselí 27:27

Bilance Zubří: Lovosice – Zubří 38:31, Vsetín – Zubří 27:36 (ČP), Zubří – Hranice 28:2

12. kolo: HC ROBE Zubří – TJ Sokol Nové Veselí