PREVIEW 1. NADSTAVBY: Brno – Zubří

Do play-off se letos nepodíváme, sezóna ale neskončila. Na programu jsou boje o 5. až 8. místo, tedy nadstavba. V ní se utkáme pohárovým systémem venku-doma nejprve proti Brnu. Vítěz si zahraje o konečné páté místo, poražený o sedmé. Druhou dvojící v nadstavbě je Frýdek a Dukla.

S Brnem jsme se letos setkali už čtyřikrát. Nejprve v rámci EHF Evropského poháru, kdy jsme sice doma vyhráli, na konečné skóre ale postoupil Kénik. V lize jsme dokázali doma rovněž vyhrát a to v rámci 22. kola před kamerami ČT Sport.

Brno se dostalo do play-off ze sedmé pozice a narazilo na Baník Karvinou. V boji s loňským vicemistrem ale nedokázalo Brno dosáhnout ani na jeden bod. 

Nám se do play-off sice taky nepodařilo postoupit, Lovosicím jsme ale sebrali jeden bod. Teď je na čase vrátit Brnu Evropský pohár a zabojovat o boj o páté místo.

 

Josef Mazáč, zastupující trenér

Do Brna odjíždíme s cílem udělat první krok v dvojutkání, které nám zajistí boj o konečné 5. místo. Cílem je navázat na domácí utkání s Lovosicemi, kdy nás zdobila bojovnost, týmovost a zuberské odhodlání hrát naši házenou po celou dobu utkání.

Pavel Dufek, brankář

“Bude to těžký zápas, chtěli jsme postoupit a hrát o medaile. Proto se nenacházíme v ideální situaci, ale o to víc do toho budeme muset dát a urvat to naší bojovností.”

 

H2H

Bilance Brna: Brno – Karviná 27:32, Karviná – Brno 25:22, Karviná – Brno 26:17

Bilance Zubří: Zubří – Lovosice 24:25, Zubří – Lovosice 38:37, Lovosice – Zubří 34:31

Letošní duely proti Brnu: Zubří – Brno 30:24, Brno – Zubří 27:23, Zubří – Brno 32:28 (EHF), Brno – Zubří 28:22 (EHF)

 

Nadstavba 5.-8. místo : SKKP Handball Brno – HC ROBE Zubří 

6. dubna 2024 v 17:00

Živě sledujte na tvcom.cz

 

Rozhodčí: Fukala Přemysl, Mohyla Radek

banner2