PREVIEW 1.ČF : Lovosice – Zubří

Začíná play-off! Dnes se vydáváme na dalekou cestu do Lovosic, které nám pořadí po základní části přisoudilo do čtvrtfinále.

Lovosice obhajují bronzové medaile, ale na začátku sezony se dlouho pohybovaly ve středu tabulky. Na jaře Severočeši vyladili formu a neprohráli dlouhých devět zápasů. Porážka přišla až v derniéře základní části na hřišti Dukly. Valaši také správně načasovali svou připravenost na vyřazovací boje. V Chance Extralize ovládli z posledních šesti zápasů hned pět. V Českém poháru navíc dokráčeli až do 2finále, kde je ale srazila Karviná.

Lovci mají střelecky našlapaný tým. Jen Jan Kupa s Markem Hniďákem nasázeli málo vídaných 269 branek a přes stovku tref se dostal také Pavel Chotěborský. Zubří se bude opírat o výkony trojice Pavel Bajer, Tomáš Kyryljuk a Tomáš Mičkal. Ve vzájemných zápoleních této sezony vedou 2:1 na zápasy Lovosice. Robe dokázalo zdolat Lovce pouze v semifinále Českého poháru, v Chance Extralize se naopak ze dvou výher radovali Severočeši.

Pavel Bajer, pravé křídlo

“Sérii začínáme v Lovosicích a moc dobře si všichni uvědomujeme, jak těžké zápasy nás čekají. Poslední společný duel ukázal kde máme problémy a co musíme zlepšit. Pokud dokážeme smazat chyby, které nás limitovaly, tak to nebude série jen na tři zápasy jako minulý rok v boji o bronz.”

H2H

Bilance Lovosic: Dukla – Lovosice 37:32, Lovosice – Maloměřice 36:30, Zubří – Lovosice 33:25

Bilance Zubří: Zubří – Frýdek 29:27, Karviná – Zubří 27:17 (finále ČP), Nové Veselí – Zubří 25:29

Letošní duely proti Lovcům: Zubří – Lovosice 33:35, Zubří – Lovosice 27:25 (ČP), Lovosice – Zubří 38:31