Prešovu jsme konkurovali padesát minut, rozhodly však jeho zkušenosti

Dohrávka 11. kola patřila venkovnímu zápasu na východě Slovenska. Prešovský Tatran naše Áčko porazil až díky poslední desetiminutovce. Celý zápas jsme se silově a herně vyspělejšímu týmu rovnali. Rozhodl věkový rozdíl, kdy na naší straně odehráli dostatečnou porci mladíci, zatímco na straně Prešova rozhodla zkušenost.

Úvod zápasu patřil hlavně obranám a brankářům. Na domácí straně chytal výborně Chupryna, na naší straně byl nepřekonatelný Jakub Krupa. O kvalitě brankářů i obran svědčí i stav v 18. minutě 4:5! To jsme naposledy v utkání vedli. Pak přišla série čtyř gólů do naší sítě, stav byl během chvíle obrácen na 8:5 a brali jsme si oddechový čas. Závěr první půle byl v naší režii. I díky pečlivé obraně a proměněným sedmičkám jsme do šaten odcházeli jen s jednogólovou ztrátou.

Jako již tradičně vstup do druhé půle jsme na zlatém podnose Prešovu darovali. Přestala nám fungovat, do té chvíle, pevná obrana. V útoku se nám nedařilo hlavně díky silové přesile Tatranu a Chuprynovi. Prešov ukázal svou silnou zbraň a to souhru s pivotem. Kasatkin na tomto postu byl k neubránění, důkazem toho byla červená karta Marka Pšenicy, který prešovského pivota nedokázal včas ubránit a opožděným obraným zákrokem Kasatkina „sundal“ na zem. Nařízenou sedmičku Hernandez proti J. Krupovi neproměnil a mohli jsme snížit na mínus jeden. Místo toho však zaúřadoval Rábek a po něm Ivanović a bylo rozhodnuto. V posledních pěti minutách dostala prostor lavička a skóre se nijak razantně nezměnilo.

Z Prešova jsme odjeli z lekcí evropské házené, kterou si hlavně naši mladíci budou muset zapamatovat.

11. kolo: TATRAN PREŠOV – HC ROBE ZUBŘÍ 27:20 (11:10)

Nejvíce branek: Urban 7, Rábek 6/1, Ivanović 5 – Mičkal 6/3, Mazurek 5, Havran 4

7m hody: 3/5 – 4/6, Vyloučení v min.: 10:4 (přímá ČK – Pšenica Marek ZUB), Počet diváků: 310

Rozhodčí: Kichner Petr, Vacula Michal

Zápis a průběh utkání

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „My jsme se drželi do nějaké 40. minuty. Bohužel, to není výmluva, ale fakt, nám momentálně chybí kvalita. Drtivou většinu zápasu jsme odehráli s ročníky 2002, 2003, 2004. Taková je realita. Momentálně se venku velmi trápíme. Prešov je samozřejmě obrovská kvalita. Udělal všechno takticky správně. Nehnal se do toho, protože ta jeho únava je velká, ale kvalita spojek je někde jinde. Úžasná je spolupráce s pivotem Kasatkinem, fantastický byl výkon Čupryny. Tomu se těžko odporuje a v situaci, v které se momentálně nacházíme, je to úplně jiný level.“

Jakub Krupa, brankář HC ROBE Zubří: „Myslím, že jsme Prešovu po celý zápas dobře konkurovali. Takticky jsme byli připravení a věděli jsme, že chlapci z Prešova hrají „150-tisíc“ zápasů a jsou unavení. Bylo to i vidět. Náš tým je velmi mladý a nezkušený, navíc nám chyběly tři základní pilíře obrany. Jeli jsme sem uhrát co nejlepší výsledek a Prešov potrápit. Myslím, že se nám to dařilo dobře, do nějaké 50. minuty jsme byli, podle mě, i lepší. Potom asi rozhodly zkušenosti. Je potřeba pracovat tak, abychom se dostali aspoň na takovou úroveň, jakou má Prešov.“

Další utkání hrajeme na palubovce Kopřivnice, již tuto sobotu od 18:00!