Přes Lovosice postupujeme do finále Českého poháru

V úvodu zápasu se oba týmy prezentovaly pevnými obranami. O jejich kvalitě hovořil i průběh, kdy byl stav ve 12 minutě 5:3. Lovosice si vzaly svůj první time-out minutu poté. Domácí byli o krok napřed, svému soupeři ale neodskočili na výraznější rozdíl. Pět minut do konce prvního dějství vedlo Zubří 10:7, vlivem několika ztrát v útoku a dvou gólů do prázdné brány si musel vzít už druhý oddechový čas trenér domácích. Lovosice dokázaly díky Horákovi těsně před odchodem do šaten poprvé přelít vedení na svou stranu.

Hned z kraje druhého poločasu si vzalo Zubří vedení na svou stranu. Díky zklidnění hry se Zubří udrželo na rozdílu dvou až tří branek, což jim vydrželo až do posledních minut. Kucsera tři minuty do konce vstřelil 25. branku, čímž navýšil skóre na rozdíl čtyř a domácí mohli pomaličku začít slavit. V posledních minutách Lovci dokázali vybojovat dvě sedmičky, to ale na Zubří nestačilo.

Po dobře takticky zvládnutém zápasu postupujeme do finále Českého poháru, které je prozatím naplánované na začátek března. Bude se hrát na neutrální půdě.

Semifinále ČP: HC ROBE Zubří – HK FCC Město Lovosice 27:25 (11:12)

Nejvíce branek: Mičkal 7/1, Bajer 6, Havran a Šišák 4 – Trkovský 7, Kupa 6/2, Motl 3

Sedmimetrové hody: 1/3 – 2/3, Vyloučení: 5:5, Diváci: 541

Rozhodčí: Michal Hanák – Luboš Pavlíček

Detail zápasu

Trenér hostů, Roman Jelínek

“Gratuluji k postupu do finále domácímu týmu. Ten zápas byl o výborných výkonech golmanů, kdy domácí brankář předčil toho našeho. To rozhodlo o výsledku utkání. My jsme měli stejně neproměněných vyložených šancí jako v Brně. To nás samozřejmě limituje, děláme hloupé chyby. Po zápase v Brně jsem si říkal, že nemůžeme zahrát horší zápas a dneska jsme nebyli daleko.”

Trenér domácích, Peter Dávid

“Konečně jsme protrhli špatnou bilanci s Lovosicemi. Jsem strašně rád, že se nám to dnes podařilo. Bylo to dnes o brankářích. Je neuvěřitelné, jak dokáží Lovosice se dvěma luxusními hráči Kupou a Trkovským vyvinout takový tlak. Je to velký kompliment pro soupeře. My jsme nastolili velké tempo a soupeř pak odpadl. Sezóna je taková, jaká je, měli jsme ale štěstí na los. Jsme šťastní, že jdeme do finále i vzhledem k tomu, jaká pro nás zatím sezóna je.”

Hráč hostů, Jan Heřmanovský

“Měli jsme velký počet technických chyb a neproměněných šancí. Když jsme se už dotáhli, tak jsme udělali zase nějakou chybu.”

Hráč domácích, Štěpán Krůpa

“Já si myslím, že jsme zvládli takticky obranu. Neměli jsme tam větší výpadek. Zvládli jsme to natrénovat a přenést to do zápasu. Jsme neskutečně šťastní, že jsme postoupili do finále. I když říká trenér, že byl los pro nás šťastný, tak já to tak nevidím, protože i druholigový tým dokáže porazit extraligový a to se letos nestalo. Ustáli jsme to v hlavách. Odehráli jsme těžké zápasy v Liberci i na Vsetíně. Jsem rád, že jsme postoupili do finále před domácím publikem. Je to bomba pro Zubří, postup do finále se nevidí tak často.”

Další utkání odehrajeme v sobotu 9. prosince v Jičíně.