Přes Bohunice jsme postoupili do čtvrtfinále Českého poháru

Netradiční čas, netradiční místo. Díky technickým problémům na hale v Bohunicích bylo potřeba osmifinále ČP mezi námi a Tatranem Bohunice odehrát v Měníně, obci která je vzdálená od Brna cca 20 kilometrů. Náš soupeř se v minulé sezóně dostat přes baráž s Lesanou do 1. ligy.

Do Měnína jsme přijeli v hodně okleštěné sestavě. Z našich opor chyběli Mořkovský, Mika, Mazurek či Pšenica. Zbytek členů A týmu odehrál utkání Českého poháru za kluby, ve kterých hostují.

Hala se zdála dosti zaplněná a mnozí z hráčů Zubří čekali bouřlivou atmosféru, opak byl však pravdou. Domácí tým od začátku působil odevzdaně a během prvních deseti minut bylo prakticky rozhodnuto (v 15. minutě byl stav 0:10!). První branka do naší sítě padla až na konci 16. minuty, kdy se po chybě v útoku chopil míče Novák a do odkryté brány vstřelil první branku Tatranu. I přes nedostatek hráčů na naší lavičce zvolil Peter Dávid hru 7na6 bez brankáře, kdy v prvním poločase statečně zastupoval absentujícího Mazurka Pavel Přikryl, který chodil do útoku jako sedmý hráč. Regulérní gól do naší brány dokázaly Bohunice vsítit až ve 20. minutě. Poločas jsme vyhráli o 15 branek.

Ve druhém poločasu se obraz hry nezměnil. My jsme si v klidu pohlídali náskok, který mohl být i mnohem větší. Vlivem neproměňování některých šancí jsme nedali více gólů. To však naše hráče nemusí mrzet. Vítězství v osmifinále bylo zasloužené, tým podal velice zodpovědný výkon.

Další pozitivum, které přinesl středeční zápas byl první start našich dorostenců Martina Zemana a Adama Přerovského. Martin se z levého křídla a trháků dokázal prosadit 2x. Adam, který byl platný hlavně v obraně, vstřelil 1 gól.