Přehled utkání starších žáků „B“

Na domácí palubovce jsme v rámci dalšího kola ZL starších žáků přivítali týmy Holešova a prozatím neporaženého Vsetína.

Utkání s Holešovem bylo vyrovnané a dramatické stejně jako naše první utkání s tímto soupeřem na jeho palubovce. V začátku prvního poločasu byl efektivnější soupeř, druhá polovina poločasu patřila zase našemu týmu, takže jsme šli do druhé půle za stavu 10:10. Druhý poločas probíhal v podobném duchu. O výsledku utkání tak rozhodly závěrečné minuty, kdy se nám podařila šňůra 4 branek, na kterou soupeř odpověděl třemi brankami a průběžným vedením minutu před koncem. Dramatická koncovka znamenala srovnání stavu, který vydržel až do konce utkání. Tentokrát jsme si tedy se soupeřem body spravedlivě rozdělili.

V druhém utkání jsme narazili na Vsetín, který v průběhu podzimní části neztratil ani bod. Do utkání jsme vlétli s odhodláním tuto skutečnost změnit. Soupeř nás však v úvodu utkání přehrával, a tak jsme během pár minut prohrávali o 3 branky. Kluky to však vybudilo k velké aktivitě a na konci prvního poločasu jsme vyhrávali o 4 branky naopak my! V poločase tak byla naše úloha přesvědčit kluky o tom, že jsme ještě zdaleka nevyhráli a je potřeba si přenést pevnou obranu a hlad po gólech i do druhého poločasu. Kluci ani v druhém poločasu nepolevili a my si tak po skvělém výkonu mohli připsat skalp lídra tabulky.

Nedělní zápasy snad ani nemůžeme hodnotit jinak než pozitivně. Klukům za předvedenou hru patří díky. Ocenit musíme zejména kolektivní bojovné pojetí, které mělo tradiční nástavbu ve výborných individuálních výkonech našich tahounů.

HC Zubří „B“ – TJ Holešov 20:20

HC Zubří „B“ – Klub házené Vsetín 25:21