Před kamerami ČT jsme nedokázali Lovosicím vzdorovat

Zlomové momenty: Lovci se sice zkraje utkání dostali do vedení, ale následně přebralo otěže zápasu Zubří, vyrovnalo a díky povedené pasáži na konci poločasu odcházelo do kabin za příznivého stavu 18:15. Hosté vyrovnali až v 50. minutě, ale zatímco Zubří přidalo v posledních deseti minutách hry jen čtyři branky, Severočeši se trefili hned osmkrát.

Zajímavost zápasu: Domácí prostředí sice hrálo pro Zubří, nicméně Lovosice měly lepší vzájemnou bilanci. Zápas byl mezi těmito soupeři již sedmý v Chance Extralize za sebou, který vyhrály Lovosice. Zubří se radovalo jen v prosincovém semifinále Českého poháru, kde si však proti Lovcům zařídilo postup do 2finále.

Nejlepší střelec: Na domácí straně exceloval Tomáš Mičkal s devíti góly, za Lovosice válel třetí nejlepší střelec celé soutěže Jan Kupa, jenž se prosadil osmkrát. Co výsledek znamená: Lovosice si upevnily třetí pozici, zatímco Zubří ještě zabojuje o konečné umístění v postupové osmičce. Na šestý Kénik ztrácí dva body, ale těsně na Valachy dotírá Frýdek-Místek.

zdroj: handball.cz

HC ROBE Zubří – HK FCC Město Lovosice 33:35 (18:15)

Nejvíce branek: Mičkal 9/2, Mika 6, Havran 5 – Kupa 8/3, Hniďák 7, Trkovský 7

Sedmimetrové hody: 2/3 – 4/5, Vyloučení: 4:4, Diváci: 824

Rozhodčí: Jiří Králíček – Milan Letev

Detail zápasu

Trenér hostů, Roman Jelínek:
“My jsme věděli po včejšjích utkáních, že nám stačí bod k jistotě třetího místa. Takže my jsme sem jeli to dokončit, abychom poslední kola mohli hrát v klidu. Samozřejmě jsme věděli, že Zubří ty body potřebuje, chtějí se posunout v tabulce nahoru. Brali jsme to jako test před play-off. Dnes byla opět výborná atmosféra. Zubří hrálo rychlou házenou. Po trochu vlažném prvním poločase jsme to dokázali otočit. Sebevědomí jsme si ještě trochu zvedli.”

Trenér domácích, Peter Dávid:
“Gratuluji Lovosicím, zaslouženě vyhráli. My jsme měli fantastický první poločas. Dostali jsme se do malého náskoku, věděli jsme, že to bude komplikované. Dostat ale druhý poločas tolik gólů je nepřípustné, to nejde vyhrát zápas. I když jsme byli v laufu, udělali jsme velké množství menších chyb. Chovali jsme se nerozumně. To tak nejde, Krupis nemůže chytit všechno. Je to tvrdá realita. Lovosice mají třetí místo, my si jdeme stále pro to vysněné šesté místo.”

Hráč hostů, Pavel Chotěborský:
“My jsme neměli vůbec dobrý první poločas, nedostupovali jsme se k hráčům, nechali jsme je střílet z volných pozic. Ve druhém poločasu jsme se zlepšili jak v obraně, tak i v útoku. Přerušovali jsme zuberský útok a začala nám fungovat hra jeden na jednoho. Nenechali jsme se v akcích přerušit a tímto jsme to vyhráli.”

Hráč domácích, Štěpán Krůpa:
“Lovosice zápas vyhrály hlavně díky jejich trpělivosti. Hráli pečlivě a rozumně. Nám nezbývá nic jiného než se z tohoto zápasu poučit. Máme jeden trénink před Veselím a potažmo i krátký čas pro přípravu na pohár. Máme opravdu náročný program a je nutné se z prohry co nejdříve otřepat. Musíme zabrat a vzít si z dneška jak negativa, tak i pozitiva.”

Další utkání hrajeme na hřišti Nového Veselí v sobotu od 18h. Následuje středeční Finále Českého poháru.