Zubří po dramatu vyhrálo první domácí zápas sezony

Zubří – Drama se šťastným koncem. Takové bylo první domácí utkání sezony pro házenkáře Gumáren Zubří, kteří v sobotu večer v utkání 2. kola extraligy porazili Karvinou o jedinou branku 28:27. V ofenzivně laděném utkání, které ale provázelo obrovské množství technických chyb na obou stranách, se nakonec se štěstím radovali domácí, kteří tak odčinili porážku z prvního kola mna Dukle.

Podle předpokladů se hrála rychlá ofenzivní házená a padalo hodně branek. V prvním poločase se ani jedno z družstev nedostalo na více, než tříbrankový náskok, ale po většinu času byla popředu Karviná (3:5, 6:9, 9:11). Domácí se dostali do ráže až těsně před přestávkou, kdy se poprvé od třetí minuty přebrali vedení. Do kabin šli s jednobrankovým náskokem. Podle kouče domácích Miroslava Ćeliće byla znát nervozita. „Ze začátku jsme skutečně byli celkem nervózní, přece jen to byl první domácí zápas sezony a na hráčích to leželo. Postupně jsme se s tím srovnali a bylo to lepší a lepší,“ pravil po utkání srbský lodivod Zubří.

1184905_10151705304500787_777257781_n

Druhý poločas přinesl opačný proběh. Po většinu času byli popředu Valaši, nejvíce dokonce o pět branek (38. – 21:16). Do koncovky šli ale domácí už jen s dvoubrankovým náskokem a po snížení Chudoby to bylo jen o gól. Když domácí neproměnili útok dvacet vteřin před koncem, měli hosté ještě šanci vyrovnat. Střelu Mlotka však zneškodnil skvělý Orság v brance domácích, kteří tak mohli slavit první body nové sezony.

„Je pro nás velmi důležité, že jsme po porážce na Dukle teď doma zvítězili. Bylo to pro nás těžké psychicky, protože tlak tam byl cítit,“ přiznal domácí kouč Miroslav Ćelić. Ten si byl vědom i mnoha chyb, které jeho svěřenci vyrobili.

„Potýkali jsme se špatným proměňováním našich střeleckých šancí, proto jsme se neodpoutali od soupeře více, svou roli sehrála i nervozita, protože jsme chtěli odčinit prohru v prvním kole,“ konstatoval Ćelić. Jeho tým nakonec se štěstím vydřel v závěru dva body. „Nakonec ale přeci jen zvítězil náš bojovný duch, kluci nechali na hřišti všechno a ukázali jsme také naše přednosti,“ chválil svůj tým srbský kouč ve službách Zubří. Karviná, která už ve druhé půli ztrácela pět gólů, nakonec ještě mohutně sahala po bodu. Neúspěšně. „Prohrát v Zubří o gól není úplně nejhorší, ale prohráli jsme si to vlastně úplně sami. Udělali jsme devatenácti technických chyb, což s takto silným soupeřem nemůže stačit. Snad kdyby to byla polovina, ale s devatenácti technickými chybami ani náhodou,“ komentoval těsnou porážku karvinský vedoucí týmu Roman Farář.

Zubří – Karviná 28:27 (16:15)

Zubří: Orság, Janků – Trifunovič 8, Bechný 5/3, Mičkal 4, Horut 3, Zahradníček 3, Václav 2, Douda 2, Dědek 1, Třeštík, Randýsek, Šustáček, Šlachta. Nejvíce branek Karviné: Chudoba 8, Vančo 6, Sliwka 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Vyloučení: 3:2. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Diváci: 800.

autor: Marek Havran