Povinná výhra ve Velké Bystřici. Postupujeme do dalšího kola Českého poháru

V rámci 3. kola jsme odehráli náš první zápas v letošním ročníku ČP. Nebyl to první vzájemný zápas v České poháru proti Velké Bystřici. Již v ročníku 2016/2017 jsme na horké půdě svého soupeře zvítězili až v 7m hodech. V té době měla Bystřice extraligové ambice a rozhodně patřila mezi elitu první ligy. Letos je složení kádru oproti minulému střetnutí poněkud jiné a o tom hovoří jasně i výsledek. Na domácí straně byla k vidění trojice zuberských borců, kteří trénují v Zubří a jsou členy týmu (Možíš, Vodička, Michálek).

Od 1. minuty se rozhodl trenér Dávid vsadit na hru 7na6. Už ve druhé minutě jsme si dokázali vytvořit 3-brakový náskok a ten postupem času narůstal. V 10. minutě byl stav 3:8 a nám vycházelo všechno. Ve 14. minutě už svítilo na časomíře skóre 4:14 a na to reagoval domácí tým oddechovým časem. Propast mezi Extraligou a první ligou začala být mnohem větší. Bez nějakých větších problémů jsme dokráčeli do konce první půle se skórem 11:22. V útoku jsme předvedli během prvního poločasu 91% úspěšnost střelby (celkově 75%)! K velice nadstandardní střelbě se přidala kvalitní spolupráce obrany s gólmanem a o výsledku bylo již při odchodu do šaten rozhodnuto.

Ve druhé půli se zvrat nekonal, absolutní tečku za již jistým výsledkem dala série branek mezi 37. a 42. minutou, kdy jsme jich vsítili 5, zatímco Bystřice ani jednu.

S jistotou jsme si pohlídali celý průběh zápasu, do dění tak mohli zasáhnout i hráči, kteří prostoru příliš nedostávají.

3.kolo Českého poháru: SK Velká Bystřice – HC ROBE Zubří 18:41 (11:22)

Nejlepší střelci: Michálek, Šoustal a Vodička 3 – Hybner a Havran 5, Přikryl, Dobeš a Mizera B 4

Rozhodčí: Pluhař Pavel, Suchánek Tomáš

Sedmimetrové hody: 0/0 – 3/4 Vyloučení: 4:2 (min.)