Povinná výhra s Majlontem. Kvalitní vstup do utkání, pak přišla bídná druhá půle.

Středeční 16. kolo v zuberské ROBE aréně bylo pro domácí dosti rozhodující. Jejich případná výhra by je přiblížila k bojům v play-off, potenciální prohra by byla pro ně ztrátou nejen 2 bodů, ale i dříve získaných ze série tří úspěšných utkání. Maloměřice neměly co ztratit, Zubřany doma na začátku října hodně znepokojilo. V tom zápase se Zubří trápilo a jejich výhra 27:30 nebyla ani trochu přesvědčivá. Maloměřice povolaly do zbroje opět na hostování Lukáše Weintritta, jako pilíře obrany. Na straně Zubří chyběl zraněný Hybner a nemocný Mořkovský, k nim stále chyběl trenér Tonar. Naopak do sestavy Zubří se vrátil po karanténě Palát.

Utkání rozehráli lépe domácí, kteří vedli v 6. minutě 4:1. Maloměřicím to v útoku moc nešlo a svou čtvrtou branku dokázaly vsítil až ve 20. minutě. Poté však hosté zabrali a jejich nápor v útoku přinesl úspěch v podobě time-outu Zubří ve 24. minutě za stavu 10:8. Poslední pětiminutovku prvního poločasu dopadla lépe pro domácí, kterou vyhráli v poměru 4ku1.

Start do druhého poločasu naznačil, že se bude jednat o nečekaně vyrovnané utkání. Maloměřice zrychlily hru a rozchytal se jim i brankář. Celý druhý poločas se Zubří hodně trápilo jak v obraně, tak i v koncovce. Osm minut do konce zápasu hosté vyrovnali, stav byl 20:20. Maloměřice byly v poměrně dobrém rozpoložení a zdálo se, že bude zápas ještě hodně napínavý. Co ale Majlont nezvládl byla koncovka zápasu a proměňování šancí. Po vyrovnání skóre bohužel z jejich strany nepřišel žádný gólový příspěvek. Domácím konec vyšel a tři pojišťovací góly jim zajistily výhru 23:20. Dnes bylo k vidění velké trápení domácích ve druhém poločasu, oproti tomu se Maloměřice dokázaly po prvním poločasu vzepřít a být důstojným soupeřem.

16.kolo: HC ROBE Zubří – SHC Maloměřice Brno 23:20 (14:9)

Nejlepší střelci: Dobeš 5, Havran 4/1, Mazurek a Hlinka 3 – Hajčman 6/1, Havlát 4, Hniličan a Koubek 3

Rozhodčí: Friedel Pavel, Kučerka Tomáš

Sedmimetrové hody: 1-1 Vyloučení: 10:6

Trenér domácího týmu Pavel Hrachovec: „Já můžu být spokojen pouze s výsledkem. Výsledek ukazuje přesně co tam bylo. Začali jsme dobře a potom jsme neproměňovali. Poločas mohl skončil s přesvědčivým výsledkem, o 7 nebo 8 branek. Kluci se ale dostali do křeče, začali kupit technické chyby. Bylo to hodně nervózní z naší strany. Nakonec to prakticky zachraňovali gólmani. Se hrou v útoku nemůžeme být spokojeni.“

Trenér hostujícího týmu Vít Musil: „Musím pogratulovat domácím k zasloužené výhře, ale jsem spokojen s našim herním projevem. Dokázali jsme se ve druhé půli nakopnout a dohrát to do konce. Za nás určitě famózní výkon Mazáče v bráně, ten nás držel nad vodou. Rozhodovala nakonec úspěšnost střelby. Když jsme si dokázali vytvořit šance, tak to proměňování citelně chybělo. Z výsledku jde vidět, že každý gól byl důležitý, bohužel nakonec naše střelba znamenala prohru.“