Povinná výhra s Jičínem o 6 branek

V sobotním utkání čtrnáctého kola extraligy do zuberské haly zavítali hráči Jičína. Ti sice měli delší pauzu vlivem odloženého zápasu s Hranicemi. Jičín však na konci listopadu ve svém posledním zápase rozstřílel Brno vysoko 40:28. Do Zubří tak jel nabuzen a chtěl bodovat. Do utkání na zuberské straně nemohli nastoupit Hybner s Mičkalem, kteří dostali 2 zápasy stop a vedoucí družstva Mizera, který vyfasoval trest o jeden zápas větší. Tyto tresty padly po šarvátce proti Kopřivnici.

Vstup do utkání se vyvedl domácím, kteří v páté minutě vedli 4:1. Za domácí obranou stát jistý Mizera, který deptal hlavně spojky Jičína. Za stavu 9:6 se mohlo zdát, že Jičín ještě může Zubřany potrápit. Bohužel pro hosty však přišla kolem 15. minuty pasáž, při které si domácí vybudovali slušný náskok. Obrana jim šlapala a v útoku se domácí moc netrápili. Úplně naopak tomu bylo na straně hostů. Poločas skončil sedmibrankovým vedením Valachů.

Do druhého poločasu nastoupilo ještě lepší Zubří. Nebýt neproměnné sedmičky, mohli během pěti minut vsítit 5 gólů. To však nevadilo a s velkým rozdílem (20:9) mohl pomýšlet domácí trenér na porotování kádru. Což se také stalo a k obměně přistoupil i hostující trenér. O nějakém zvratu však nešlo hovořit, byť se říká, že je v házené možné vše, dnes tomu tam nebylo. Zubří si zkušeně pohlídalo vedení a i když Jičín dokázal vstřelit 4 branky za sebou během posledních pěti minut, na menší, než 6ti brankovvý rozdíl to nebylo.

Zubří dnes předvedlo dobrý výkon a jeho pilíře byly Mizera v bráně, kvalitní útok a soustředěný týmový výkon.

14.kolo: HC ROBE Zubří – HBC Ronal Jičín 30:24 (16:9)

Nejlepší střelci: Jurka 7, Mořkovský 6/1, Mazurek, Dokoupil a Dobeš 4 – Dolejší Jiří a Thorovský 5, Kovařík 4

Sedmimetrové hody: 3/4 – 1/2 Vyloučení v min.: 4:4

Zápis u utkání zde

Trenér hostujícího týmu, Petr Mašát: “Gratuluji Zubří k jasnému vítězství. My jsme se snažili v prvním poločasu. Základem výsledku bylo to, že jsme se na nic v útoku nezmohli a v cestě nám stál brankář Mizera. Nedokázali jsme navázat na výkon proti Brnu, nicméně jsme měli v tom našem tréninkovém systému větší volno. Pochvala pro naše mladší kluky, kteří pak nastoupili. Dokázali jsme zápas odehrát se ctí. Představoval bych si ale lepší výkon.”

Trenér domácího týmu, Peter Dávid: „My jsme odskočili z 9:6 na 16:9. V poločasu jsme měli jedno téma v šatně a to, abychom do prvních minut druhého poločasu vystřelili, aby bylo jasné, že tu Jičín nemůže nic získat. To se zcela podařilo a náskok byl 24:13. Tam jsme už sestavu porotovali. Díky tomu, že máme hodně zraněných a trestaných, jsme měli na postech hráče, kteří se tam běžně nevyskytují.”

Spojka Jičína, Jiří Dolejší: “Gratulace domácím. My jsme v prvním poločasu nebyli schopni dát góla ze spojky, v takovém zápase, jako byl dnes proti Zubří, se tak asi těžko vyhraje. Chytli se pak naši mladí.”

Brankář Zubří, Milan Malina: “ My jsme se na Jičín připravovali velice svědomitě, protože jsme si mysleli, že bude Jičín po zápase s Brnem hodně nabuzený. Jsem rád, že naši kluci neupadli do nějaké strachu, ale v první půlce jsme Jičín udolali a do konce jsme si to pohlídali.”