Postupujeme do semifinále. I napotřetí jsme Veselí porazili

Matematika hovořila jasnou řečí, pokud chtěli házenkáři Veselí stále živit naději na semifinále, museli na domácí palubovce uspět proti Zubří. A ještě patnáct minut před koncem zápasu to vypadalo, že by to opravdu mohlo vyjít. Dominantní závěr v podání hostů ale definitivně rozhodl nejen o vítězství Zubřanů, ale také o prvním finalistovi.

Za třetím vítězstvím v řadě vykročili Zubřané pravou nohou, Matěj Havran ve třetí minutě zvyšoval vedení hostů na 3:1, o pár minut později Miroslav Jurka na 3:5. Žádný úprk hostů do vyššího vedení se ale nekonal, naopak, domácí se favorizovaného soupeře drželi zuby, nehty. Zatímco Zubří se muselo po většinu první půle spoléhat na Jiřího Dokoupila a Lukáše Mořkovského, Veselí rozložilo svoji střelbu na většinu hráčů, kteří se nacházeli na hřišti, Jakub Flajsar snížil na 9:10. Až v poslední desetiminutovce první půle dokázali Zubřané odskočit až na šestibrankový rozdíl (10:16), díky brankám Davida Melichara a Romana Dodicy ztráceli domácí házenkáři po prvním poločase jen čtyři góly.

Na začátku druhé půle mělo Veselí problémy s defenzivou, za necelých deset minut se proti domácím brankářům házely hned čtyři sedmimetrové hody. Proměnit ale dokázal Lukáš Mořkovský a Tomáš Mičkal každý jen jeden, Jakub Flajsar i díky tomu snížil ztrátu svého týmu na pouhé dva góly (19:21)! Domácí tribuny i samotní hráči tou dobou nejspíše začínali doufat, že by Veselí mohlo podruhé v sezóně na domácím hřišti Zubří zaskočit. Mezi pětačtyřicátou a pětapadesátou minutou ale padaly góly jen do jedné brány, právě do té veselské. Nejprve zvýšil vedení hostů na 24:20 Lukáš Mořkovský, po time-outu Petera Kostky se trefil také Miroslav Jurka, na střeleckou listinu se zapsal i Pavel Přikryl a dílo dokonal ze sedmimetrového hodu Tomáš Betchý, po jehož brance svítil na světelné tabuli čtyři minuty před koncem stav 20:30. Veselí stav již jen mírně zkorigovalo a rozloučilo se s CHANCE PLAY-OFF Extraligy mužů 2021/22. Sezóna ale ještě nekončí, domácí hráči si to ještě rozdají s dalšími neúspěšnými čtvrtfinalisty o konečné 5. místo.

zdroj textu: handball.cz

3.ČF: TJ Sokol Nové Veselí – HC ROBE Zubří 22:31 (14:18)

Nejvíce branek: Dodica 6, Flajsar 5, Bartůněk a Melichar 3 – Mořkovský 7/3, Dokoupil 5, Jurka a Dobeš 4

7m hody: 0/0 – 5/8 Vyloučení v min.: 8:2

Rozhodčí: Králíček Jiří, Letev Milan

Celý zápis a průběh utkání zde

Nyní budeme čekat, koho z dvojice Plzeň – Brno vyzveme v semifinále. Zápasy posledního ČF jsou na programu ve středu a v sobotu v Brně.

Teď máme volný víkend a poté následuje týdenní reprezentační pauza, za zuberské Áčko jsou nominování na kemp mužů Lukáš Mořkovský, Matěj Havran a Šimon Mizera.